Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Mācību gadu uzsāks ar skolas formām

Redakcija

Autors • 30.08.2008.

Mācību gadu uzsāks ar skolas formām
Burtu lielums

Ir beigušās skolēnu brīvdienas un pienācis laiks atgriezties skolas solos. Dažās skolās lielas izmaiņas mācīties alkstošos bērnus negaida, taču ir iestādes, kurās zināmas pārmaiņas ir notikušas, un viena no tām ir Madonas Valsts ģimnāzija (MVĢ). Tās audzēkņi savu garderobi šovasar bagātināja ar skolas formas elementiem.

Kaut arī lielai daļai Latvijas iedzīvotāju kopīgi formas tērpi joprojām ir totalitāras valsts iekārtas pazīme, ir izaugusi jauna paaudze, kam šādas atmiņu bagāžas nav.

Iniciatīva par to, ka skolēniem ir nepieciešams vienojošs elements, gan kā atšķirības zīme (šajā gadījumā – skolas forma), nāca no ģimnāzistiem. Skolēnu padome pati uzsāka pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot, vai šī ideja ir populāra visu ģimnāzistu vidū, un aptuveni 75% pauda atbalstu pilnīgu vai daļēju skolas formas tērpu ieviešanai. Skolēnu domas izzināšana turpinājās visa pagājušā mācību gada laikā.

– Jautājums par skolas formām tika apspriests ģimnāzijas padomē, kurā darbojas arī skolēnu un viņu vecāku pārstāvji. Uz padomes sēdi uzaicinājām arī SIA „Baltijas formu centrs" pārstāvi, kas mūs informēja par skolas formu izvēles un iegādes iespējām. Šī firma savu piedāvājumu jau bija eksponējusi izstādē „Skola 2008", ko apmeklēja arī vairāki ģimnāzisti un viņu vecāki un līdz ar to daļēji iepazinās ar uzņēmuma piedāvājumu. Viņi atveda paraugus, no kuriem izvēlējāmies piemērotākos, kā arī izteicām savas vēlmes. Mēs pieņēmām lēmumu, ka krāsu izvēlē ir jāpieturas pie tumši zilās, kas ir mūsu skolas karoga krāsa, kā arī pie saulespuķu dzeltenās, kas ir krāsa, ar kuru mēs pirms pieciem gadiem sākām savu pirmo mācību gadu. Vēlāk jau gatavo formu paraugi tika parādīti visiem skolēniem, kā arī viņu vecākiem, kuri tad arī nolēma, iegādāties formas vai ne, – par ilgo ceļu uz skolas formām stāsta MVĢ direktore Vanda Maderniece.
Lielākā daļa skolēnu ir pasūtījuši vien atsevišķu apģērba elementu no skolas formas.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 30.08.2008.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Foto no Madonas Valsts ģimnāzijas personiskā arhīva


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px