Nenoliedzami, šobrīd dzīvojam laikā, kad vieglāk visu ir nopirkt, nevis rast lietām jaunu pielietojumu. Biedrība “Vienā solī” ir aizsākusi brīnišķīgu pasākumu ciklu, iesaistot pagasta cilvēkus, kuriem interesē un rūp zaļāks dzīvesveids.
Jau aizvadītajā gadā biedrība organizēja lekciju "Tekstilizstrādājumu otrreizēja izmantošana", kurā lektore Dana Barkāne ne tikai dalījās savās zināšanās, bet arī kopīgi radīja brīnišķīgas iepirkumu somas.
– Lekcijas laikā uzzinājām ļoti daudz jaunas informācijas, cik daudz patiesībā nevajadzīgi iztērējam dažādus resursus, iegādājoties jaunas lietas, nevis dodot tām otru dzīvi. Savukārt lekcijas otrajā daļā kopā radoši darbojāmies. Lektore bija sagatavojusi piegrieztnes, un šuvām iepirkumu somas, – atceras Ina Bidiņa, biedrības valdes priekšsēdētāja. – Nupat, turpinot pasākumu kopumu "Materiālu otrreizēja izmantošana", tika aizvadīta akcija – "Neizmet – piedāvā", aicinot iedzīvotājus uz savu apģērbu, trauku, grāmatu un citu lietu dāvināšanu, maiņu vai tirgošanu. Akcija norisinājās nedēļas garumā, un atsaucība bija liela. Visu, kas palika pāri, nodevām labdarībai.
Ina Bidiņa atzīst, ka šādi pasākumi ir ļoti vērtīgi.
– No garderobes skapī padzīvojušām un nevienam vairāk nevajadzīgām lietām, kā džinsu bikses, džemperi, T krekli, topiņi, aizkari utt., tapa neparasti iepirkumu maisiņi. Tāpat pārrunājām interesantas idejas lietu otrajai dzīvei, – pastāsta Ina. – Aktivitātēs cenšamies iesaistīt mūsu pašu cilvēkus, jo līdzās ir patiesi zinoši un pieredzes bagāti ļaudis. Tāpat ir vairāki projekti un ieceres nākotnei. Šī tēma ir ļoti plaša, un tās ietvaros var gan uzzināt daudz jauna, gan gūt praktiskas iemaņas. Apkārtējiem par šo tēmu ir interese, līdz ar to iesākto vēlamies turpināt, un jau tuvākajā laikā tiks piedāvātas jaunas aktivitātes.
20.02.2024.