Madonas novada pašvaldība izstrādāja un iesniedza SIA „Mikrotīkls” pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte” pieteikumu projektam, kura mērķis ir uzlabot bezvadu datortīkla nodrošinājumu, izmantojot „MikroTik” piedāvāto aparatūru. Šāda iespēja radās, iesaistoties „MikroTik” Wi-Fi iekārtu projektā mācību iestādēm Latvijā.
Kopējā dāvinājuma summa ir 2976,26 eiro. Šis dāvinājums ir atspaids pašvaldības budžetam, jo iegādāties jaunas iekārtas ir dārgi, un izglītības iestādei tie būtu papildu budžeta izdevumi.
Pateicību par saņemto dāvinājumu izsaka „Saulītes" vadītāja Daiga Elga Ābola.
– „MikroTik" ik pa laikam nodarbojas ar šādiem labdarības piedāvājumiem, un ziņu par to, ka pastāv iespēja iegūt šādu dāvinājumu, saņēmām no Madonas novada pašvaldības informācijas tehnoloģiju nodaļas. Līdz tam jau bija apzinātas iestādes, kurās nav optiskā kabeļa. Veicām aprēķinus, ka nav nepieciešams ieguldīt līdzekļus, ievelkot šo kabeli, – Wi-Fi pieslēguma ieguvi var risināt arī tādā veidā, kā piedāvā „MikroTik". Gadiem esam strādājuši gan ar sponsoru, gan pašvaldības atbalstu. Interneta pieejamība ir nodrošināta pilnīgi visās iestādes grupiņās, metodiskajā kabinetā un metodiskajā bibliotēkā, lai pedagogi varētu veikt visas nepieciešamās darbības, kā arī bērniem būtu iespējams darboties ar interaktīvajiem ekrāniem. Šis nodrošinājums mums bija, bet nebija droša un stabila pieslēguma, tas mēdza ik pa laikam zust. „Saulīte" tika iekļauta „MikroTik" dāvinājuma saņēmēju sarakstā, un par lielu pārsteigumu iestāde bija pirmā, kas saņēma to vēl vecajā gadā, – gandarījumu pauž „Saulītes" vadītāja.
Šobrīd bērnudārzā ir iespēja nodrošināt interneta pieslēgumu katrā grupu telpā un visās speciālistu telpās – logopēda, metodiķa kabinetā un abās zālēs, kur uzstādīts lielais interaktīvais ekrāns. Regulāri uz nodarbībām turp ierodas visu grupu bērni pēc noteikta saraksta. Iegūtais dāvinājums ir milzīgs atspaids, jo jebkurā brīdī audzinātāji var strādāt ar e-klasi, notiek nepārtraukta saziņa ar bērnu vecākiem, ja tas ir nepieciešams.
– Esam ļoti pateicīgi uzņēmumam „MikroTik" par atbalstu un Madonas novada pašvaldības informācijas tehnoloģiju nodaļas speciālistiem un arī nodaļas vadītājam Agrim Ankravam par to, ka mācību procesa laikā netraucējot viņi atrada laiku un pielāgojās iestādes vajadzībām, veicot rūteru uzstādīšanu un pārbaudi. Joprojām viņi seko līdzi tam, vai viss sekmīgi darbojas. Esam gana liela iestāde, vislielāko prieku sagādā tas, ka vēl nav krities bērnu skaits. Par to esam bezgala pateicīgi visiem vecākiem, kuri uztic mums savas atvases, kas rada patiesu gandarījumu. Šobrīd „Saulīti" apmeklē 304 bērni, un tas ir viens no lielākajiem skaitļiem, kāds šai iestādē bijis. Neraugoties uz to, ka mēdz notikt ģimeņu migrācija un tiek mainīta dzīvesvieta, maiņā uz mūsu bērnudārzu skoloties ierodas citi bērniņi. Tas norāda, ka Madonā pirmsskolas izglītības iestādes pastāvēs. Viens no svarīgākajiem iestādes uzstādījumiem ir bērnu lasītprasmju pilnveidošana, kas ir arī valstisks uzstādījums, un arī interesantu metožu izmantošana digitālo prasmju iepazīšanā un pilnveidē pirmsskolā – lai tā neaprobežotos tikai ar mobilo telefonu, bet būtu izzinoši attīstoša, – skaidro Daiga Elga Ābola.
Bērnudārzā varētu tikt ieviesta robotika, kas arī saistītos ar digitalizācijas apguvi. Ziemas periodā mazie padziļināti nododas slēpošanai – viņi ne tikai slēpo iestādes teritorijā, bet arī regulāri apmeklē sporta un atpūtas bāzi „Smeceres sils". Jau tik agrā vecumā bērniņi ir apguvuši pamatprasmes, ir stipri, stabili un jau spēj sacensties ar dažu skolu jaunāko klašu skolēniem. „Saulītes" vadītāja norāda – tas liecina, ka mazajiem ir interese par ziemas sportu un nākotnē viņi noteikti aizpildīs topošo sportistu sarakstu. Savukārt ikdienā bērni nododas peldēšanas nodarbībām. Daiga Elga Ābola pauž cerību, ka Madonas novada pašvaldība varētu iekļaut iestādi nākotnes plānos par āra laukumu labiekārtošanu, jo tie jau ir daļēji nolietoti un vairs nav dzīvībai un veselībai droši. Tā iemesla dēļ pašvaldība visām novada iestādēm uzdevusi sniegt savu redzējumu šo laukumu veidošanai. Tiek pausts – ņemot vērā šobrīd pieejamā finansējuma iespējas, tā ir liela uzdrīkstēšanās no pašvaldības puses. Dome ir uzņēmusies laukumu sakārtošanu par prioritāti, lai bērniem apkārt esošā vide būtu gan droša, gan attīstoša, uz ko tiek likts arī „Saulītes" uzsvars, veicot plānojumu. Katrs iestādes darbinieks varēs paust savu redzējumu, pēcāk idejas un ierosinājumi tiks apspriesti ar attīstības nodaļu un ainavu arhitekti.
Lielu paldies Daiga Elga Ābola saka gan pašvaldībai par sniegto atbalstu, gan bērnu vecākiem par uzticēšanos un labajiem vārdiem, kas norāda – bērnudārza veikums un ieguldījums tiek novērtēts un ir vajadzīgs.
16.02.2024.