Madonas novada dome kārtējā sēdē 31. janvārī ar balsu vairākumu nolēma noteikt vienādu tarifu visiem SIA “Madonas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem visā uzņēmuma apkalpes zonā.
Plašas diskusijas par iesniegto SIA „Madonas ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu Madonā noris jau ilgāku laiku, bet nu beidzot ir parādījusies arī kāda cerīgāka nots. Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls informēja, ka pie iesniegtā tarifa projekta joprojām tiek strādāts un arī Regulators to turpina izvērtēt: – Plānotais tarifs ir pagājis uz leju, turklāt par padsmit centiem. Iespējams, tas varētu apstāties pie 4,10-4,12 EUR/m3 par ūdens un kanalizācijas pakalpojumu kopā.
Taču stāsts ir ne tik daudz par to, vai SIA „Madonas ūdens" apkalpes zonā noteikt vienotu vai dalītu tarifu, kā par iecerēto tarifu lielo kāpumu. Protestējot arī pret nepieklājīgi lielo kāpumu, jau parakstījās 1923 iedzīvotāji. Arī Madonas novada domes deputāts Andris Sakne atzina, ka viņš labprāt balsotu par vienotu tarifu visā uzņēmuma apkalpes zonā, taču to nevarot, jo viņam neesot pieņemams izstrādātais tarifa projekts kopumā.
To, ka par iesniegto tarifu projektu – cik tas ir liels vai mazs – jādiskutē, atzina arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs:
– Kopš iedzīvotāju sapulces ir novērojama tendence tarifam samazināties. Jāņem vērā, ka Regulators tiešām strādā un skrupulozi izvērtē tarifu projektā iekļautās izmaksas. Esmu jautājis Regulatoram, vai tiks izvērtēts algu līmenis, uz ko saņēmu atbildi, to, ka tas netiks pieļauts lielāks par vidējo nozarē. Esmu pats runājis arī ar uzņēmuma vadītāju un uzdevis rast ekonomiju algu fondā. Iespējams, vēl var atrast arī kādas citas rezerves.
Sēdē piedalījās arī Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības pārstāves kopā ar papildspēkiem. Jeuženija Adamoviča atkārtoti pauda lielu neizpratni par tik lielu tarifa kāpumu tikai tāpēc, ka kāds uzņēmums grib labi dzīvot, uzsverot, ka tajā ir daudz posteņu, kuros izmaksas iespējams samazināt.
Argumentētu analīzi sniedza madoniete Aija Eglīte. Izstrādājot tarifa projektu, būtu jāņem vērā arī vidējais iedzīvotāju ienākumu līmenis. Viņa aicināja veikt auditu „Madonas ūdenī", līdzīgi kā „Madonas siltumā", un, ja pašvaldībai neesot tādu līdzekļu, iedzīvotāji naudu šim mērķim varot savākt. Paraksti tikuši savākti, un arī līdzekļus savākšot…
06.02.2024.