Aizvadītajā sestdienā svinīgi tika atklāts atjaunotais Madonas hokeja un slidošanas laukums Gaujas ielā. Pēc grafika Madonas publiskajā slidotavā notiek gan hokeja treniņi, spēles, gan iespējams publiskais apmeklējums ikvienam, kurš vēlas slidot.
Atjaunotais ledus laukums hokejistiem un slidotājiem ir pieejams jau no šī gada janvāra, bet svinīgā atklāšana notika 27. janvārī vienlaicīgi ar HK "Logi un durvis" (Madona) spēli pret HK "SĒĻI" (Jēkabpils). Mājinieku komanda ar 1:4 piekāpās kaimiņiem, taču lielākā uzvara visiem klātesošajiem bija satikšanās prieks uz lieliska ledus svētku atmosfērā.
Pagājušajā vasarā tika uzsākti rekonstrukcijas darbi Madonas āra slidotavā – nomainīts segums, demontēti vecie borti un uzstādīti jauni, palielināts slidotavas laukums uz 30×60 metriem. Tas ir standarta lielais hokeja laukums, kurā iespējamas 5 pret 5 hokeja spēles, kā arī ir nodrošināts lielāks plašums slidotājiem. Būtiskākie darbi saistījušies ar elektrības pievilkšanu un pilnīgi jauna apgaismojuma izveidi, kā dēļ rudenī darbi mazliet aizkavējās.
Atjaunotais hokeja laukums un tā atklāšana bija ilgi gaidīts notikums. To, pirms lentas pārgriešanas, uzsvēra arī Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs.
– Uz atjaunotu hokeja laukumu esam gājuši jau labu laiku, un šķiet, ka rezultāts izdevies ļoti labs. Gan hokeja komandām un sportistiem, treniņiem un sacensībām, gan ikdienai slidošanai ir skaisti sakārtota vieta Madonā. Paldies visiem, kas pielika roku, sākot no bortu iegādes, apgaismojuma uzstādīšanas, visbeidzot ar ledus sagatavošanu. Kopā rūpējoties par šo laukumu, mēs nodrošināsim, lai tas labi kalpo un izskatās. Tā būs vieta jauniem talantiem un labi pavadītam laikam, – prieku pauda Agris Lungevičs.
Prieks par iespēju kvalitatīvi slidot un uzspēlēt arī kādu hokeja maču ir ne tikai hokejistiem, bet arī madoniešiem.
– Mēs taču esam ziemas galvaspilsēta un atjaunotais ledus laukums mums bija ļoti nepieciešams. Mums Madonā ir divas hokeja komandas, kas amatierlīgas līmenī spēlē Jēkabpils čempionātā. Jau iepriekš apspriedām, ka ledus laukums ir ļoti bēdīgā stāvoklī, – norāda Nauris Meiers.
– Tāpat arī pašvaldība norādīja, ka ir nepieciešams atjaunot laukumu. Aizvadītā gada vasaras sākumā hokejisti saviem spēkiem novāca bortus. Tad tika uzsākti arī citi rekonstrukcijas darbi, noņemts asfalta segums, demontētas laternas, – atceras Nauris Meiers, HK "Logi un durvis" hokejists, viņš arī ikdienā rūpējas par publisko slidotavu. – Ir patiess prieks par atjaunoto laukumu. Aizvadītajā ziemā apgaismojums bija kļuvis ļoti kritisks. Vecās lampas ir demontētas, un uzstādīts kvalitatīvs apgaismojums. Jaunie borti ir iegādāti Zviedrijā un ir ļoti augstas klases. Domājot par nākotni, arī hokejisti ļoti priecātos, ja laukumam tiktu uzstādīts jumts, būtu saldējamā iekārta. Tas sniegtu iespēju slidot no novembra līdz pat aprīlim. Ir iegādāta ledus mašīna, līdz ar to iegūstam labas kvalitātes ledu. Protams, tā kvalitāti ietekmē laikapstākļi, un ziema šogad ir ļoti mainīga. Labi, ka lielajā aukstumā uzlējām samērā biezu ledus kārtu, un šobrīd tas turas. Nedēļas sākumā vēl varēja slidot. Arī pirms laukuma atklāšanas un spēles cītīgi strādājām, lai dabūtu nost ūdeni no laukuma, sazīmētu līnijas un uzlietu jaunu kārtu. Bet atklāšanas svētki patiešām izdevās lieliski. Saule, iedzīvotāju interese un pati spēle sniedza lielu prieku un gandarījumu. Diena patiesi bija izdevusies!
Jautājot, kā aizvadīta spēle, Nauris teic: – Spēle bija iespaidiem bagāta. HK "SĒĻI" bija ļoti interesanti uzsākt spēli, jo ikdienā hokejisti trenējas hallē, kur ir pavisam citas kvalitātes ledus. Spēle komandai bija veiksmīgāka, bet nevar noliegt – tā ir spēcīga. HK "Logi un durvis" nebēdājas. Ir prieks gan par atjaunoto hokeja laukumu, gan tika gūtas pozitīvas emocijas spēles laikā. Patīkams pārsteigums bija sanākušie atbalstītāji. Kopējā atmosfēra bija lieliska.
Interese par slidošanu novadā un pilsētā ir liela. To norāda arī Nauris: – Jāteic, ka vēlme slidot iedzīvotāju vidū ir liela. Katru vakaru laukums ir noslogots. Slidot var arī dienā. Līdz pulksten puspieciem laukumā var slidot ikviens, vēlams bez nūjām. No pulksten 17 līdz 19 laukumu izmanto bērni ar nūjām, pēc tam jau pieaugušie spēlē hokeju. Interese ir liela, to pierāda arī ledus laukumu pieejamība visā novada teritorijā. Nav daudz pagastu, kuros nav šāda laukuma. Nākotnē iespēja slidot būs arī lazdoniešiem, jo vecie borti aizvesti uz Lazdonu. Atzinīgi vērtēju, ka iedzīvotājiem tiek dota šāda iespēja. Mani pozitīvi pārsteidz līdzcilvēku interese un atbalsts. Pat tie cilvēki, kuri paši neslido un laukumu neizmanto, vakaros, kad tika liets ledus, nāca palīgā. Šobrīd, manuprāt, ir ļoti nozīmīgi, lai arī mazie bērni nāk un apgūst slidotprasmi. Diemžēl nevaram nodrošināt inventāru. Ir vairāki lielāko izmēru slidu pāri, bet bērniem tās nevaram piedāvāt. Esmu runājis gan ar Madonas novada domi, gan bērnu un jauniešu sporta skolu, lai nākamgad rastu iespēju nodrošināt slidas pašiem mazākajiem. Ledus hallēs bērniem tiek nodrošināti tā saucamie pingvīni, pie kuriem ir iespējams pieturēties. Mēs dodam krēslus, lai mazajiem ir drošāk. Patīkami, ka ir bērni, kas pēc dažām dienām slido jau bez krēsliem. Ja pašiem ir vēlme, ātri visu apgūst.
Slidošanas un hokeja iespējas laukumā ir tikai laikā, kad ir iespējams uzliet ledu. Taujāts, vai laukumu būs iespējams izmantot arī vasaras sezonā, Nauris Meiers skaidro: – Protams, laukumam var būt pielietojums arī vasaras sezonā. Ir jāieklāj gumijots segums, un var spēlēt florbolu, vasaras hokeju. Tas atkarīgs no finansēm. Beidzoties ziemas sezonai, laukumā vēl nepieciešams veikt dažus darbus. Tas vispirms kārtīgi ir jānostiprina. Vasarā mēģinās liet betonu, lai ir cietāka pamatne. Tiklīdz ir betona pamatne, ledus tik ātri nenokūst. Iepriekš bija asfalts, saulainajās dienās saule ķēra tumšo pamatni un ledus ātri nokusa. Manā skatījumā, ir ļoti būtiski, ka šis laukums tiek izmantots visu gadu, ne tikai ziemas sezonā.
02.02.2024.