— Kādas ir jūsu domas, kuram novadam — Madonas vai Rēzeknes — nākotnē vajadzētu pievienoties Varakļānu novadam?
Valda no Aiviekstes:
– Pēc manām domām Varakļāniem vajadzētu būt pie Madonas novada. Viņi paši jau arī tādu vēlmi ir izteikuši. Un tas katrā ziņā ir jāņem vērā. Varakļāni jau arī iepriekš ir bijuši pie Madonas – toreizējā Madonas rajonā.
Elga no Madonas:
– Esmu pārliecināta, ka Varakļāniem vajadzētu būt Madonas novadā. Kādreiz taču tā bija, vai ne? Arī paši varakļānieši par to iestājas. Rēzeknē tomēr ir cita mentalitāte. Savu valodu un tradīcijas taču var kopt, arī esot Madonas novadā.
Viesturs no Madonas:
– Es domāju, ka Madonas novadā. Ir jāuzklausa pašu varakļāniešu viedoklis, ko viņi teju viennozīmīgi ir apliecinājuši. Jāklausa cilvēki, nevis atsevišķi indivīdi, kas skaļi to pauž no visādām tribīnēm. Kāda tad bija vaina, kad viņi bija kādreizējā Madonas rajonā?
Ilona no Madonas:
– Manuprāt, Varakļānu novadam jābūt pie Madonas. Tā arī iepriekš ir bijis, un tā arī lai paliek. Protams, ja viņi vēlas, var palikt arī atsevišķs novads, tomēr, pēc manām domām, tas ir pārāk mazs novads.
23.01.2024.