Jāatzīst, ka Evikas Siliņas vadītās valdības ministri lielāku uzmanību pievērš reģioniem un to problēmām. Daudzi no viņiem regulāri apmeklē Latvijas novadus. Starp viņiem arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre, bijusī Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.
Šodien, 19. janvārī, Inga Bērziņa reģionālajā darba vizītē apmeklēs Rēzekni, Varakļānus un Madonu. Vizīti ministre rīta pusē uzsāks ar Rēzeknes novadu, kur tiksies ar novada pašvaldības vadību un komiteju vadītājiem, kā arī ar pašvaldības nodaļu vadītājiem un pārstāvjiem. Tam sekos intervija Latvijas Radio Latgales studijā.
Savukārt jau pulksten 12 Ingai Bērziņai paredzēta tikšanās ar Varakļānu domes vadību. Gan Varakļānos, gan Murmastienē ministrei plānota tikšanās un diskusija ar iedzīvotājiem. Jāpiezīmē, ka pērnā gada nogalē plašsaziņas līdzekļos izskanēja ziņa, ka šī gada sākumā VARAM Saeimā iesniegs ieceri Varakļānu novadu līdz ar pašvaldību vēlēšanām 2025. gadā pievienot Madonas novadam. Lai arī lielākā daļa Varakļānu novada iedzīvotāju pašvaldības domes rīkotajā aptaujā viennozīmīgi ir pauduši atbalstu šādam modelim, diskusijas nav rimušās.
Pēc Varakļānu novada apmeklējuma vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre dosies uz Madonas novadu, kur viņai arī ir ieplānota tikšanās ar novada domes vadību. Pēc tam ministre Madonas Biznesa attīstības centrā diskutēs ar domes deputātiem, bet vizīte Madonā noslēgsies ar sporta un atpūtas bāzes „Smeceres sils" apmeklējumu.
19.01.2024.