Ar ziemīgiem laikapstākļiem — salu un puteni, nedaudz saules — Priekuļos aizvadītas Latvijas kausa izcīņas 1. posma sacensības. Lai arī biatlons ir ziemas sporta veids, stiprs sals nevienam nepatīk.
11. un 12. janvārī Latvijas kausa 1. posms, ko organizēja Latvijas biatlona federācija sadarbībā ar slēpošanas un biatlona klubu "Cēsis" un Cēsu novada pašvaldību, bija pirmās biatlona sezonas sacensības 2024. gadā.
Priekuļu sporta bāzē pulcējās kupls skaits jauno biatlonistu. Piedalījās Cēsu pilsētas sporta skolas, Daugavpils SS, Ogres biatlona kluba, Talsu NSS, Alūksnes sporta skolas un Madonas BJSS biatlonisti.
Lielajā konkurencē veiksmīgas sacensības biatlona 3,9 km sprinta distancē, pieļaujot tikai vienu kļūdu šautuvē, izvērtās Madonas BJSS W15 grupas audzēknei Luīzei Miglonei un W15 grupas audzēknim Ervīnam Kūlītim. Viņiem – uzvara un Latvijas kauss. Šajā vecuma grupā otrajā vietā – Dārta Šķēle, bet trešajā – Ginters Bērziņš. Alisei Plātei – 4. vieta.
Otrajā sacensību dienā 5,2 km distancē ar masu startu W15 grupā uzvaru izcīnīja Alise Plāte un Ervīns Kūlītis. Veicot 1,6 km, W13 grupā uzvarēja Dārta Ruļuka. W17 grupā Keita Patrīcija Kolna ieņēma 4. vietu, W19 grupā Madara Veckalniņa – 5. vietu.
Sacensību abu dienu rezultāti – vietnē www.biatlons.lv.
Latvijas čempionāts biatlonā paredzēts 27. un 28. janvārī Madonā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils".
16.01.2024.