— Vai lielais sals šajās dienās jums ir sagādājis kādas problēmas?
Normunds no Vestienas:
– Es lielajā salā jūtos lieliski. Ziemā jau tā ir arī jābūt. Nav arī nekādu problēmu, viss ir kārtībā, nekas nav aizsalis. Ūdens akā ir, elektrība un siltums arī. Ceļu arī regulāri Madonas novada pašvaldība iztīra līdz pašām durvīm.
Gunārs no Valmieras pagasta:
– Dzīvoju laukos privātmājā. Viss notiek, nekas nav apstājies arī 30 grādu salā. Esam ierīkojuši lokālo ūdensvadu, tas ne reizi nav aizsalis. Kurinām ar malku, pašiem ir savs mežs, un arī šai ziņā nav problēmu. Ceļi gan tiek tīrīti ne visai, bet man ir savs traktors, un arī pats to varu izdarīt.
Madoniete Līga:
– Ir feini, man patīk, ziemā kārtīgam salam jābūt. Pagaidām viss ir – gan ūdens, gan siltums. Kurinām paši ar malku, krāsnis mums ir parastās vēl pirms 50 gadiem mūrētas. Tādā salā, protams, malka ir vajadzīga vairāk. Ir grūti, bet ir jādzīvo. Kā es vienmēr saku, ka tik labi kā tagad es nekad dzīvē neesmu dzīvojusi.
Undīne no Ērgļu pagasta:
– Mēs dzīvojam mājā, un viss ir kārtībā. Māju varam piekurināt, ūdens ir. Arī izbraukt varam viegli, jo ceļus pašvaldība mūsu pusē tīra ļoti labi, tie nav arī pārāk apledojuši.
09.01.2024.