Katrā pagastā ir aktīvi cilvēki, kas līdzdarbojas dažādos pašdarbnieku kolektīvos, iesaistās citu organizētās aktivitātēs, labprāt arī paši iesaistās organizēšanā. Bet pats nozīmīgākais — šie cilvēki ar aktivitāti, ar vēlmi līdzdarboties pamudina arī citus.
Ošupes pagastā sieviešu apvienības "Lavanda" dāmas ir aktīvas un atraktīvas. Kopīgiem spēkiem tiek organizēti dažādi pasākumi un aktivitātes, īpaši mudinot iesaistīties seniorus.
Lielākā darbošanās notiek multifunkcionālajā centrā "13. km", kurā vismaz reizi trijos mēnešos norit kopā sanākšana jeb senioru pēcpusdiena.
– Aizvadītais gads bijis ļoti veiksmīgs. Gadu noslēdzām ar skaistu un sirsnīgu pasākumu, kurā goda viesis bija Eriņa kungs. Ne tikai klausījāmies skaistas un skanīgas dziesmas, bet arī dzejas lasījumus, – atceras Ilze Melne. – Savukārt vasarā lieliski izdevās Zupas vārīšanas festivāls. Bijām tik ļoti lepnas, jo pirms pasākuma bijām ļoti nobijušās, vai ieceres izdosies. Noteikti šo pasākumu atkārtosim arī šajā vasarā. Par pasākuma norises vietu izraudzījāmies O. Kalpaka dzimtās mājas "Liepsalas". Pēc pasākuma saņēmām brīnišķīgas atsauksmes par vietas izvēli. Patiesi jāteic, ka tā mūsu pagastā ir fantastiska vieta zolīdiem pasākumiem. Vieta tiek kopta un uzturēta, daudzu gadu garumā tur norisinās Karoga svētki. Domājam, ka mēs varētu ieviest par skaistu tradīciju vasarā tur organizēt arī kādu savu pasākumu, kas vairāk piemērots senioriem. Protams, mēs gaidām dažādu paaudžu iedzīvotājus un priecājamies par jebkuru, kurš tos apmeklē. Zupas vārīšanas festivāls bija plaši apmeklēts, piedalījās vairāk nekā simts cilvēku. Tik daudz patiesi negaidījām. Tas mums bija liels pārsteigums. Iepriekš šis pasākums tika īstenots Madonas novada sociālās jomas projekta "Seniori vāra zupu" ietvaros. Protams, ne vienmēr iespējams aktivitātes īstenot tieši pateicoties projektiem, līdz ar to šogad domāsim jaunas idejas. Kā viena no tām – zupas vārītāji varētu braukt ar saviem priekšnesumiem.
09.01.2024.