Pēc Madonas apmeklējuma un iepazīšanās ar Madonas pilsētas pensionāru biedrības darbu, kolektīviem un projektiem, Latvijas Senioru kopienu apvienības valde uzaicināja noslēgt Sadarbības līgumu. Mēs atsaucāmies šim aicinājumam un pirms Ziemassvētkiem braucām uz Rīgu, lai noslēgtu šo līgumu.
Sadarbības līgums paredz sociālo jautājumu pilnvērtīgu un dinamisku risināšanu, regulāru informācijas apmaiņu, kopīgu pasākumu rīkošanu, arī kopīgus projektus.
Latvijas Senioru kopienu apvienība atrodas Vecrīgā un darbojas Svētās Ģimenes mājā. Šī bijušā klostera ēka saglabājusies no 13. gadsimta. Bija interesanti iepazīties ar ļoti viesmīlīgiem apvienības valdes locekļiem, ar brīnišķīgām telpām, kas uzņem visdažādāko biedrību vai grupu cilvēkus un kur notiek visādas meistardarbnīcas, valodu kursi, tikšanās ar interesantiem māksliniekiem, arī politiķiem.
Mēs baudījām ukraiņu bērnu koncertu, apsveicām viņus un pateicāmies par jauko priekšnesumu.
Mums bija gods atrasties Pāvesta istabā, kur pie sienas plāksne: "Jāņa Pāvila II vizīte Latvijā 08.09.-10.09.1993. gadā". Telpās daudz priekšmetu un mēbeļu, kas tiek svēti un cieņā turēti. Vēsturiski saglabājusies pagrabtelpa no 13. gadsimta. Šeit daudz sakrālo lietu ziedojis bīskaps Andris Kravalis. Esam pateicīgi par interesanto ekskursiju Dzintrai Bušmanei. Viņa arī vada "Kustību par dzīvību". Svētās Ģimenes mājas 3. stāvā darbojas "Caritas Latvija" birojs. Iepazināmies ar sabiedrisko attiecību vadītāju Lindu Eltermani. Esam pateicīgi Lilitai Kalnājai un pārējiem valdes locekļiem par sirsnīgo uzņemšanu.
Vēl apmeklējām sv. Marijas Magdalēnas baznīcu, kas atrodas pretī Svētās Ģimenes mājai. Mājupceļš veda caur Ziemassvētku tirdziņu Doma laukumā.
09.01.2024.