— Vai jūs esat uzstādījuši dūmu detektorus savā dzīvoklī vai mājā?
Ināra no Madonas novada:
– Dūmu detektors ir uzstādīts, bet vēl ne reizi tas nav signalizējis, ka būtu piedūmojums. Acīmredzot viss ir kārtībā. Taču droši vien tie būtu jāuzstāda katram. Skatoties televīziju, dzirdēju, ka ugunsdzēsēji rīko akciju, kuras laikā dūmu detektorus dāvinās iedzīvotājiem.
Kristiāna no Madonas novada:
– Dūmu detektors man mājās ir. To uzstādīju kādu laiciņu pēc šādas prasības izvirzīšanas. Domāju, ka tā ir laba lieta, jo, parādoties dūmiem, atskanēs signāls, kas par to brīdinās. Pozitīvi vērtēju arī informatīvās kampaņas, ko rīko ugunsdzēsēji.
Madoniete Rita:
– Detektoru pieliku uzreiz. Iztērēju 12 eiro, bet ilgi to neizmantoju, jo, cepot kotletes, tas sāka gaudot jau pie otrās pannas. Kādu laiku tā pamocījos, tad uzliku augstu uz plaukta, bet arī tad tas sāka pīkstēt. Labi, ka bija gudrs bērns skolā, kas pateica, ka dūmu detektoram ir izlādējusies baterija.
Madoniete Ieva:
– Dūmu detektoram mājās ir jābūt. Arī es to esmu uzstādījusi. Paldies Dievam, pagaidām tas ir pīkstējis tikai tad, kad ir izlādējušās baterijas. Noteikti ir atbalstāmas arī ugunsdzēsēju rīkotās akcijas un izglītojošās kampaņas par šo tēmu.
12.12.2023.