Madonas pilsētā, izstrādājot un īstenojot projektus, ir uzstādītas vairākas velosipēdu novietnes. Tiesa, ne visas tiek intensīvi izmantotas.
Nupat viena no tām, 2010. gada jūnijā uzstādītā novietne Tirgus ielā (netālu no kinoteātra "Vidzeme"), tika demontēta. Daudzus gadus, bieži ejot tai garām, tur ne reizi netiku redzējusi novietotus velosipēdus, bet dažreiz seniori to gan ir izmantojuši kā soliņu.
Jāatzīmē, ka iedzīvotājos neviennozīmīgu vērtējumu pirms vairāk nekā 10 gadiem izsauca šai velosipēdu novietnei izvēlētā vieta zaļajā zonā. Tika pausta nožēla, ka līdz ar tās uzstādīšanu tika demontēts soliņš, kur paēnī vai eksāmenu laikā pie plaukstošiem ceriņiem (un ne tikai) varēja pasēdēt jaunieši un arī ne tik jauni cilvēki.
Vaicāts, kāpēc tiek demontēta velosipēdu novietne Tirgus ielā, Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris laikrakstam atzina, ka tas tiek darīts tāpēc, ka šī velosipēdu novietne tiek maz izmantota un ka tā tiks pārvietota uz citu vietu, piemēram, uzstādot to pie Madonas pilsētas vidusskolas vai Madonas Valsts ģimnāzijas, kur tas ir daudz aktuālāk.
– Šogad laukumā pie kinoteātra "Vidzeme" tiks iedegta arī galvenā Madonas pilsētas egle. Diemžēl tradicionālā lielā egle Saieta laukumā, kas Ziemassvētku gaidīšanas laikā, tāpat Vecgadu pavadot un Jauno gadu sagaidot, vairākus gadu desmitus priecēja madoniešus un pilsētas viesus, savu mūžu ir nokalpojusi. Kā jau egle ar divām galotnēm, tā pamazām kalst. Tās vietā esam iecerējuši iestādīt jaunu – apmēram 15 m lielu egli, kas pamazām izaugs aizvien lielāka, – pastāstīja Guntis Ķeveris.
Jāpiebilst, ka lielās Ziemassvētku egles iedegšana pie kinoteātra "Vidzeme" kopā ar lācēnu Brīnumiņu un stirnēnu Bembiju notiks rīt, 9. decembrī,
pulksten 18.
08.12.2023.