Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Cerībā uz iedzīvotāju sapratni un sadarbību

BAIBA MIGLONE

Autors • 30.11.2023.

Burtu lielums

Pēdējo dienu snigšanas rezultātā Madonas pilsētas ielas un pagalmi ir kļuvuši grūti izbraucami un iztīrāmi no sniega vaļņiem. Īpaši daudz problēmu sagādā brauktuvju malās, stāvvietās un pagalmos ilgstošai stāvēšanai novietotie transportlīdzekļi.

Madonas novada pašvaldības policija sociālajos tīklos nākusi ar aicinājumu Madonas iedzīvotājus ievērot maksimālu uzmanību, novietojot savu transportlīdzekli stāvvietās un pagalmos. Atstājot automašīnu pie ielas malas vai iebraucamo ceļu tuvumā, tā var kļūt par šķērsli sniega tīrīšanas tehnikai, kā arī apdraudēt gājēju drošību.
„Šoziem mūsu prioritāte ir nodrošināt operatīvo dienestu netraucētu piekļuvi un iedzīvotāju drošību. Lūdzam izrādīt sapratni un atbalstīt mūs ar savu atbildīgo rīcību, novietojot transportlīdzekļus atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem", teikts aicinājumā. Bet galvenā problēma, kā atzīmē Madonas novada pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Cēpurs, ir tā, ka ir gadījumi, kad nevar sazināties ar automašīnu īpašnieku, jo tas nav uz vietas. Tāpat labi būtu, ja īpašuma uzturēšanas dienests varētu iepriekš informēt, kurā brīdī stāvvietas tiks tīrītas.
Sazinoties ar pašvaldības īpašuma uzturēšanas dienesta vadītāju Gitu Lutci, viņa atzina, ka situācija nav vienkārša. Ir grūti paredzēt, kurā brīdī stāvlaukums tiks tīrīts. „Mēs burtiski ķeram brīdi, kad mašīnas izbrauc. Ja, braucot garām, pamanām, ka vairākas automašīnas ir izbraukušas, cenšamies iztīrīt. Bet ir daudzas situācijas, kad vienkārši tas nav iespējams. Vienu laukuma pusi iztīrām, otru nav iespējams. Pēc tam, kad mašīnas aizbrauc, tīram otru pusi, rezultātā rodas sniega putra. Iedzīvotāji ir neapmierināti. Īpaši izteikti tas ir pie PII „Saulīte", Kalna ielā, tāpat Kalēju ielā un vēl dažās vietās. Labāka situācija ir, piemēram, uz Blaumaņa ielas, kur nav dzīvojamo māju. Raiņa ielā pie dzīvojamā kvartāla esam uzstādījuši zīmi, ka automašīnas nedrīkst stāvēt no pulksten 9 līdz 16. Bet visur jau nav iespējams to darīt, jo apzināmies, ka autovadītājiem nav citur, kur tās mašīnas novietot. Tas ir tāds kā koks ne tikai ar diviem, bet pat četriem galiem."


01.12.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px