Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ziemai medus krājumi sagādāti

Redakcija

Autors • 23.08.2008.

Ziemai medus krājumi sagādāti
Burtu lielums

Pēdējās drēgnās un lietainās dienas mums ir atgādinājušas par rudens tuvošanos, par tumšiem vakariem, kad, paņemot liepziedu tējas ar medu krūzi rokās, gribas ieritināties pie iekurināta kamīna. Jau vairākus gadus Sarkaņu pagasta z/s "Kalna Maruškas" bitenieki Sigita un Aldis Stafecki piedāvā pircējiem sagatavot medus krājumus aukstajiem mēnešiem, iepriekš nodegustējot un izvēloties sev tīkamāko medus veidu.

Arī vakar viņus sastapām Madonas puķu tirdziņā, apkalpojam garu pircēju rindu. Biteniekus ar ievākto ražu pircēji sagaidīja jau pēc astoņiem rītā un pulcējās laukumā pie SIA "Ādere A" līdz pat diviem pēcpusdienā. Gribētāji varēja iegādāties pavasarī vākto medu no pļavu, liepu un meža ziediem. Sigita Stafecka pastāstīja par katra medus veida īpatnībām: – Meža ziedu medum ir vairāk minerālvielu, tāpēc tas ir ļoti ieteicams vecāka gadagājuma cilvēkiem. Pļavu – liepziedu medus ir īpaši vērtīgs jauniešiem un bērniem. Medus, kas vākts tīri no liepziediem, ieteicams, ja cilvēks ir saaukstējies, saslimis. Ikdienā nav ieteicams to lietot, jo tam ir sviedrējoša iedarbība. Tāpēc sirdij un asinsvadiem tā ir nevajadzīga slodze.

Tirdziņā – degustācijā varēja iegādāties arī ziedputekšņus, kas pēc Sigitas Stafeckas teiktā ir dabīgie vitamīni enerģijas rosināšanai, tie nostiprina sirdi, asinsvadus un pilda daudzas citas pozitīvas funkcijas.

Daudzu atzinību guvušās saimniecības biteniece pastāstīja: – Mēs esam bioloģiskā saimniecība, un uz Madonu medu pārdot un piedāvāt degustēt atbraucām visa ģimene. Dēls ar biškopību savu nākotni gan īsti saistīt negrib, kaut gan studēs uzņēmējvadību lauksaimniecības nozarē. Madonā medus dienas diemžēl vairs nenotiek. Nesen piedalījāmies Valmieras medus dienās, tur bija sabraukuši ļoti daudz bitenieku. Tūlīt brauksim uz Jelgavu. Savu produkciju piedāvājam arī Rīgas veikalos un aptieku tīklos. Ja jau saražojuši esam, tad tik jātirgo.
Bioloģiskajā saimniecībā Sigita un Aldis Stafecki darbojas jau kādus 5 gadus, un prasības, kas ir specifiskas bioloģiskajām saimniecībām, esot izpildāmas.

Sigita uzskata, ka viņu māja atrodas labā vietā, kas ir liels pluss prasību ievērošanā. Saimniecībā ir 250 bišu saimes, un šovasar esot ražīgi strādāts. Z/s "Kalna Maruškas" piepalīdz arī divi jaunieši, kas apgūst bitenieku prasmes.

Vaicāta par šā gada medus ražu, saimniece atbildēja: – Medus raža ir ne gluži laba, ne slikta – vidēja.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px