Madonas BJSS ziemas orientieristi un distanču slēpotāji nesen atgriezās mājās no treniņnometnes Zviedrijas slēpošanas centrā Idreffall.
Kā katru gadu, lai labāk sagatavotos jaunajai ziemas sezonai un atbildīgajām sacensībām, Madonas BJSS sportistu izlase uzsāka trenēties pirmā sniega treniņnometnē. Tā norisinājās, pateicoties Madonas novada pašvaldības, Madonas BJSS un sportistu ģimeņu atbalstam.
No 4. līdz 22. novembrim pirmā sniega treniņnometnē Idrē kopā ar Madonas BJSS treneri Gunāru Ikaunieku jaunajai starptautisko sacensību sezonai gatavojās Anete Strauta, Elīza Madsena, Ritvars Ļepeškins, Linda Kaparkalēja, Liene Riekstiņa, Anete Vintiša un Rūta Irbe.
– Nometne Idrē izdevās. Mums bija ļoti labi slēpošanas apstākļi – plašs dažādu trašu tīkls, iespēja veikt dažādus vingrinājumus, arī izmantot kalnu trases, lai trenētos stāviem un lieliem nobraucieniem. Tie bieži vien sportistiem jāveic, aizbraucot uz sacensībām, kas iekļautas Alpu reģionos, – vērtēja treneris Gunārs Ikaunieks.
Arī uzrunātie sportisti izcēla, ka Idrē apstākļi treniņiem bija ļoti labi, jo Zviedrijā šoruden sasnigusi bagātīga dabīgā sniega sega, sagatavotas desmitiem kilometru garas slēpošanas trases.
Aicināju dalīties iespaidos Rūtu Irbi: -Šogad Idrē bija ļoti daudz sniega un varējām labi izslēpoties. Bija arī daži pārbaudījumi, piemēram, aukstais laiks. Treniņu grafiks bija piepildīts, reizēm bija pagrūti, jo ikdienā mājās mums tik lielas slodzes nav – divi treniņi dienā. Taču pietiekami labi jutāmies, lai būtu spēks arī kaut ko citu padarīt. Arī 18. novembri atzīmējām Idrē. Svētkos cepām vafeles, ko ēdām kopā ar saldējumu.
Pie mums ciemos atnāca orientieristi no Ogres, svētkus kopā svinējām. Kopumā šajā nometnē bija ļoti labi un jautri, visi bija atsaucīgi un mīļi. Pēc atgriešanās sarēķināju, kas pirmā sniega nometnē esmu noslēpojusi vismaz kādus 300 km.
Arī Ritvars Ļepeškins Whatsup vēstulē raksta, ka treniņnometne Idrē pagāja ļoti labi:
– Jau 5. novembrī Idrē uzsākām slēpot pa dabīgā sniega trasēm. Sniegs vēl bagātīgi piesniga klāt, sniega sega sasniedza pat 70 cm. Treniņu apstākļi bija ļoti labi, tika aizvadīta kvalitatīva treniņnometne. Man sanāca noslēpot ap 600 km. Visi pēc nometnes devās mājās, bet es un Linda Kaparkalēja kopā ar treneri Daini Vuškānu palikām Idrē, lai piedalītos distanču slēpošanas sacensībās.
28.11.2023.