Naktī uz ceturtdienu visā Latvijā pamatīgi sniga — tikām pārsteigti ar gana biezu sniega segu. Vakar no rīta Madonā valdīja rosība — īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki cītīgi strādāja pie tā, lai atbrīvotu ielas un ietves no sniega kārtas.
– Problemātisku situāciju rada darbinieku trūkums. Es pats arī iesaistos un sēžos pie stūres sniega tīrāmajai mašīnai. Jau no paša rīta sakrita diezgan liels sniega daudzums, un tehnika pēc vasaras pauzes mēdz ierūsēt, saplīst. Apkalpojam arī Lazdonas ciemu, tehniku vajag jaudīgāku, lai visus darbus pagūtu izdarīt. Ir divas tehnikas vienības, kas nākušas klāt jau esošajām, bet tās jau izmantojām pērn un arī pavasarī – pavisam jaunu nav. Tagad varam ar pilnu jaudu strādāt. Izskatās, ka snigs visu dienu, un prognoze liecina, ka pēcpusdienā tas var pāriet lietū. Ja tā notiks, sniegs kļūs smagāks un slapjāks, arī slidenāks. Visas maģistrāles esam jau divreiz notīrījuši, bet darbs pie tā turpināsies tik ilgi, kamēr ar visu tiksim galā, neraugoties uz to, cik daudz laika tas prasīs, – vēstīja pilsētas pārvaldnieks un Lazdonas pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris.
Lazdonas pagastam Madonas īpašumu uzturēšanas nodaļas tehnika palīdzējusi tikt galā ar sniegu jau divas iepriekšējās ziemas, tikai tolaik tas bija kā ārpakalpojums. Guntis Ķeveris norāda – cilvēkiem jārēķinās ar to, ka sniega tīrīšana tiek veikta atbilstoši prioritātēm, un pirmajā vietā vienmēr būs maģistrāļu atbrīvošana no sniega, tikai pēc tam uzmanību varēs pievērst maznozīmīgajiem ceļiem un ielām, ņemot vērā to, ka pa tām notiek mazāka kustība.
– Pirmā ziemas diena vienmēr mēdz būt smagāka, kamēr iedzīvotāji pierod pie jaunās situācijas. Tehniskās ķibeles mums gadās katru gadu, arī pie tā jāpierod. Elektronika ir un paliek elektronika, vadi pa vasaru un rudeni nosūbē, rodas īssavienojumi. Ir vajadzīgs laiks, lai to novērstu. Un ziemā sniegs jau nav vienīgā problēma, ar ko jātiek galā – pilsētai ir arī citas vajadzības un jāpaspēj atvēlēt laiku arī tām. Taču patlaban jāteic, ka veiksmīgi tiekam ar visu galā. Pagaidām sniegu ir viegli tīrīt, tehnika darbu veic ātri un operatīvi, cenšamies lielāko sniega daudzumu nostumt nost no ceļiem. Apsekot visu pilsētu un tikt galā ar situāciju visur vienlīdz operatīvi ir grūti. Ir jāpaiet zināmam laikam, kamēr viss tiek atrisināts, un tas attiecas ne tikai uz pilsētu, bet arī ceļiem ārpus tās. Arī autoceļu uzturētājiem paiet laiks, iekams izdodas tikt galā ar sniegu. Iedzīvotājiem ar to ir jārēķinās, bet ik ziemu tas diemžēl aizmirstas. Daudzi sūdzas, ka sniegs tiek uzstumts virsū trotuāram, bet nav jau, kur to tobrīd citur novietot. Pēc tam nākamā tehnika dodas tīrīt trotuārus, un sniegu no tiem nostumj nost. Iedzīvotājiem gribas arī ziemā uz ceļiem un ietvēm redzēt vasaras situāciju, taču mēs nedzīvojam Liepājā, kur sniegs ir minimāla parādība. Madona tomēr ir ziemīga pilsēta, – uzsver Guntis Ķeveris.
24.11.2023.