Valdība lēmusi par Atveseļošanas fonda finansējumu deviņām pašvaldībām, kas veikušas visaptverošu vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu.
Madonas novada pašvaldības rīcībā nonāks 2 534 200 eiro.
Dalībai priekšatlasē atsaucās desmit novadu pašvaldības, investīcijas atbalstam izvirzot 17 vispārējās izglītības iestādes. Tika pieteikta Priekuļu vidusskola un Vecpiebalgas vidusskola, Lejasciema pamatskola un Lizuma pamatskola, Vircavas vidusskola un Staļģenes vidusskola, Skrundas vidusskola, Alojas Ausekļa vidusskola, Ērgļu vidusskola un Lubānas vidusskola, Ķeguma vidusskola un Suntažu vidusskola, Raunas vidusskola un Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola, kā arī Mazsalacas vidusskola.
Naukšēnu vidusskola un Riebiņu vidusskola izglītojamo skaita 1.-6. klašu grupā samazinājuma dēļ netika iekļauta tālākai dalībai priekšatlasē.
Kopējais Atveseļošanās fonda finansējums ir 30,6 miljonu eiro apmērā, un tas paredzēts 20 izglītības iestādēm. Finansējuma atlikumu visticamāk izmantos investīcijas priekšatlases otrās kārtas īstenošanā.
Ar saņemto naudas summu pašvaldības varēs veikt ilgtspējīgus ieguldījumus mūsdienīgas un energoefektīvas vides attīstībā, mācību tehnoloģijās un nodrošinājumā, kā arī ilgtspējīgā infrastruktūrā.
IZM aicina pašvaldības viena mēneša laikā sagatavot un iesniegt projekta iesniegumus, kur iekļautas precīzas darbības mācību vides modernizēšanai, izglītības iestādēs radot modernu, ergonomisku un higiēnas prasībām atbilstošu mācību vidi, kas papildināta ar mūsdienīgu mācību procesa nodrošināšanai nepieciešamu aprīkojumu. Pašvaldībām projekti būs jāīsteno līdz 2026. gada 31. maijam.
17.11.2023.