— Vai jūs Lāčplēša dienā, pieminot Brīvības cīnītājus, iededzāt sveces?
Madonietis Māris:
– Lāčplēša dienā katru gadu nāku uz Poruka ielu, lai iedegtu svecītes. Madonā tā ir ļoti laba tradīcija, jo cieņpilni ļauj godināt Brīvības cīnītājus, un nav jābrauc uz Rīgu, lai piedalītos piemiņas pasākumos. Arī 18. novembrī aizdedzināšu svecītes logā.
Madonietis Jānis:
– Madonā Lāčplēša dienu atzīmē ļoti skaisti. Man patīk, un arī ģimenē bērniem mācām šīs tradīcijas – to, ka ir jāpiemin kritušie karavīri, kas tomēr izcīnīja neatkarību. Jācer, ka mūsu bērniem un mazbērniem tas nekad nebūs jāatkārto.
Kopā ar abiem bērniem gājām arī lāpu gājienā.
Madonietis Guntars Agate:
– Šajā laikā sajūtas ir brīnišķīgas, jo patriotisms ir jūtams. Kopā ar bērniem gājām lāpu gājienā uz Liseskalna kapiem. Patīk, ka notiek koncerti un bērni mācās patriotiskas dziesmas. 18. novembrī svētbrīdis būs baznīcā, kā arī apmeklēsim koncertu.
Svētki ir jāsvin!
Madoniete Silvija:
– Sveces, protams, iededzinājām, arī uz kapiem aizgāju, bet vakarā tā īpaši es nekur ārā neeju, jo ir vēls. Par 18. novembra pasākumiem vēl ir laiks padomāt, bet aktīvāki jau ir bērni.
14.11.2023.