Rīt, 15. novembrī, Madonas novada bibliotēkā notiks seminārs Madonas un Varakļānu novadu pašvaldību un skolu bibliotēku darbiniekiem.
Par nozares darba aktualitātēm vispirms runās iestādes direktore Imelda Saulīte un metodiskā darba vadītāja Daiga Puķīte.
Preventīvs darbs ar bibliotēkas krājumu – tā būs Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) krājuma konservācijas ekspertes Austras Aizpurietes tēma. Viņas kolēģe Diāna Rudzīte vēstīs par bibliotēku statistiku – no datu iesniedzēja līdz datu lietotājiem. Klātesošie ieklausīsies informācijā par Latvijas Bibliotēku portālu: grāmatām, grāmatniekiem un latviešu grāmatas piecsimtgadi (referēs Anna Iltnere, LNB Bibliotēku attīstības centra tīmekļa resursu redaktore).
Par novadniekiem grāmatizdevējiem stāstījumu sagatavojusi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vēsturniece Laimdota Ivanova. Novada bibliotēkas bibliotekāre Iluta Stanga informēs par virtuālo izstādi "Grāmatas gadsimta pieturā – Madonas bibliotēkā".
Ar poligrāfiju Madonā šodien un tipogrāfijas "Erante" darbību klātesošos iepazīstinās šīs tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs Jānis Eriņš, savukārt apgāda "Jumava" vadītājs Juris Visockis informēs par apgāda izdevējdarbību jaunajā piecsimtgadē.
Notiks arī grāmatas "Lazdonietis Harijs. Laikmets viena cilvēka acīm" atvēršanas svētki, tikšanās ar autori Jolantu Āboltiņu un apgāda "Jumava" grāmatu galds.
14.11.2023.