Mākslinieks Gints Rudzītis MABOCA galerijā “Visuma Centrs 2” Madonā ir gatavs prezentēt savu pirmo personālizstādi!
Tās atklāšana iecerēta sestdien, 11. novembrī, pulksten 18, un notikums tiks papildināts ar Kaspara Putriņa un TV Maskava muzikālajām performancēm, kas klātesošos sola ievilkt arī skaniski performatīvajās orbītās.
Kā informē galerijas vadītāja Margrieta Griestiņa, uzreiz pēc Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grāda iegūšanas Gints Rudzītis nolēma izpētīt dzimtenes ainavu ārpus galvaspilsētas Rīgas, kur pavadījis lielāko daļu savas dzīves. Šobrīd jau vairākus gadus viņš dzīvo lauku mājā mežu un purvu ielokā.
– Autors ir pakārtojis savu dzīvi eļļas glezniecības, kokgrebuma, augstspieduma un koktēlniecības tehnikām. Viņš ir iekārtojis darbnīcu simtu divdesmit gadus vecā guļbaļķu ēkā aptuveni 30 kilometrus no Rīgas, Iecavas virzienā, – vēsta galeriste. – Gints atzīst, ka ir iemīlējies Latvijas dabā un kā vērotājs bezgalīgi tiecas kļūt par daļu no ainavas. Viņa gleznas tiek radītas plenērā, dažkārt tās tiek pabeigtas darbnīcā, bet foto netiek izmantots. Dienas laikā Gints dabā glezno 2 līdz 3 stundas, tas ir aptuvenais laiks, cik ilgi saule būtiski nemaina savu atrašanās vietu. Šad un tad gleznās iezogas pa kādam jokam, piemēram, ja naktī ir redzēts kāds amizants sapnis, tas var kļūt par darba sastāvdaļu.
Īpaši mīļa Gintam ir arī kokgriešana. Kokgriezumu tehnikā tiek radītas dažādas būtnes, kas satiktas domu un fantāziju ceļojumos vai iepazītas caur dažādu kultūru simboliem. Autora fantāziju rosina mitoloģija, un arī tā sniedz atspēriena punktu jaunradītai simbolu sistēmai.
Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Erica Synths atbalstu.
Izstāde galerijā Poruka ielā 4 būs atvērta līdz 20. janvārim: pirmdienās, otrdienās, trešdienās no pulksten 12 līdz 14, svētdienās no pulksten 12 līdz 16.
10.11.2023.