Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonas Valsts ģimnāzijai — 20

INESE ELSIŅA

Autors • 23.10.2023.

Madonas Valsts ģimnāzijai — 20
Burtu lielums

20. oktobrī Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvs svinēja 20 pastāvēšanas gadus.

20. oktobrī Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvs svinēja 20 pastāvēšanas gadus.Skolā pulcējās absolventi, esošie un bijušie darbinieki, lai kopīgi atskatītos uz izglītības iestādē aizvadīto laiku. Vispirms absolventi tika rosināti ciemoties pie saviem skolotājiem, iziet kādreiz tik populāro "ģimnāzista ceļu", vēlāk visi pulcējās svinīgajā pasākumā, ko vadīja populārie novadnieki Gints Andžāns un Sanda Dejus. Koncertā līdzās uzrunām un apsveikumiem skanēja Madonas Valsts ģimnāzijas kora un deju kolektīva sniegums, uzstājās skolas absolventi, pēc sarīkojuma sekoja deju vakars.
Madonas Valsts ģimnāzijas cilvēciskais logo visus šos divdesmit gadus ir bijusi direktore Vanda Maderniece. Kā atceras skolas vadītāja, 1996. gadā Latvijā tika dibinātas pirmās astoņas valsts ģimnāzijas. Pēc septiņiem gadiem – 2003. gadā – tām piepulcējās Madonas, Dobeles un Jelgavas Valsts ģimnāzijas. Madonā iestāde dibināta pilnībā no jauna, pārņemot daļu personāla un vecāko klašu skolēnus no Madonas pilsētas vidusskolas. 123 darbinieki 20 gados devuši pienesumu mūsu ģimnāzijai. Pašlaik izglītības iestādē strādā 40 pedagogi un 15 tehniskie darbinieki, kopumā reģistrēti 2037 izglītojamie, no tiem šobrīd skolā mācās 283 audzēkņi. Apliecību par pamatizglītību saņēmuši 573 skolēni, bet atestāts par vispārējo vidējo izglītību izsniegts 1294 absolventiem.
– Man ģimnāzijas laiks saistās ar pašām labākajām atmiņām. Atnācu no Murmastienes pamatskolas, un tas bija mans labākais lēmums, – "Staram" atklāja Indra
Pelša. – Šobrīd studēju par matemātikas skolotāju Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes 2. kursā. Uz salidojumu Madonā ieradāmies astoņi klasesbiedri, bija jauki satikties, satikt klases audzinātāju un pārējos skolotājus. Ģimnāzijas laikā visi bijām ļoti draudzīgi, atmiņā skola palikusi ar silto, ģimenisko atmosfēru, kur bijām cits citam svarīgi. Skolā vienmēr jutos gaidīta. Neskatoties uz kovida laiku, kas tika aizvadīts pie datoru ekrāniem, spējām atkal saliedēties. Ģimnāzija mums iemācīja strādāt, būt patstāvīgiem, kas tagad noder studiju gaitās. Pateicoties audzinātājai, kura ir matemātikas skolotāja, guvu iedrošinājumu izvēlēties tieši šo profesiju. Jau klasesbiedriem dažkārt skaidroju matemātikas uzdevumus, tagad līdztekus studijām strādāju par pedagogu Rīgas skolā.
Indra Pelša savu beidzamo skolas gadu Madonā piedzīvoja ēkā Skolas ielā 10, bet iepriekšējos – ģimnāzijas citās vietās. Tas tāpēc, ka gadu gaitā Madonas Valsts ģimnāzijas mājvieta mainījās.
2003. gadā darbs tika iesākts ēkā Valdemāra bulvārī 2a, no 2006. gada ģimnāzijas vajadzībām tika pielāgotas papildu telpas Raiņa ielā 6. Sporta stundas, sākot no 2009. gada, notika Sporta centrā, bet ēdināšana un atsevišķas mācību stundas – pilsētas vidusskolā. Pasākumos ģimnāzisti daudzus gadus pulcējās Madonas kultūras namā, kinoteātrī "Vidzeme" un pašvaldības ēkā. Tāpēc skolēnu pārvietošanās starp ēkām tolaik ieguva apzīmējumu "ģimnāzista ceļš".
Kopš 2021. gada sākuma ģimnāzijas kolektīvs darbojas renovētajā ēkā Skolas ielā 10. Tautā to saucam par mazo Gaismas pili ar tornīti.
– Atmiņas ir skaistas, – "Stara" uzrunāts, vēstīja ģimnāzijas absolvents Miķelis Dāvids Rikveilis. – Daudz piedzīvots, ģimnāzijas gados piedalījos mācību priekšmetu olimpiādēs, izcīnīju labas vietas. Guvu zelta medaļu pasaules mēroga ģeogrāfijas olimpiādē. Varu teikt, ka Madonā gūtie iespaidi ir tas, ko Rīgā iegūt nevar. Dzīvojot šaurā cilvēku lokā izveidojas draudzības saites, pieredze dažādu pasākumu organizēšanā. Piedalījos gan skolas korī, gan improvizācijas teātrī, kur aizvadījām neskaitāmas jautras stundas. Tas attīstīja personību un iekšējo brīvību. Savulaik dzirdēju, ka šīs lietas noder darba tirgū, tagad par to esmu pārliecinājies pats. Strādāju Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā par muzeja pedagogu un turpinu studijas. Esmu 4. kursa teoloģijas students Lutera akadēmijā. Savulaik biju Jauno ģeogrāfu skolas dalībnieks, tagad esmu tās žūrijas loceklis. Katrā ziņā tiekšanās pēc zināšanām, piedalīšanās olimpiādēs izveido mērķtiecīgu cilvēku. Cits to panāk ar sportu, cits – ar intelektuālo darbu, un viss ir apsveicami.
Pagājušajā rudenī Miķelis Dāvids Rikveilis Madonas Valsts ģimnāzijā divus mēnešus aizvietoja ģeogrāfijas skolotāju. – Darbs bija patīkams, skolu ieraudzīju no otras puses, – laikrakstam komentēja Miķelis Dāvids. – Redzēju dažādas klases, to, cik tās ir atšķirīgas. Varēju strādāt ar katru atsevišķo skolēnu, pamanīt, kā viņš cīnās vai necīnās, nāk vai nenāk uz konsultācijām, vērot ģimnāzistu izaugsmi, kas sagādāja lielu gandarījumu.
Jautāts, vai varētu kā skolotājs Madonas Valsts ģimnāzijā atgriezties, absolvents retoriski teica: – Kamdēļ gan ne? Šobrīd esmu pedagogs muzejā, arī tur ir iespēja nodarboties ar skolēnu grupām, veikt zinātnisko darbu, bet neizslēdzu iespēju, ka kādreiz varētu strādāt par skolotāju pastāvīgi.

24.10.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px