Madonas novada pašvaldība, atsaucoties Bobriņecas pašvaldības palīdzības lūgumam, ar Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejas atbalstu septembrī izsludināja ziedojumu vākšanas kampaņu.
To uzsākot un regulāri sazinoties ar Bobrinecas pašvaldību, potenciālais palīdzības sūtījums kļuva tikai plašāks. Dažas dienas pirms došanās uz Ukrainu vēlmi paplašināt sūtījumu pauda Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka, kura uz Madonu pirmdien, 16. oktobrī, atgādāja Valmieras novada iedzīvotāju ziedotās lietas: pārtiku (200 kg), apģērbu (50 kg) un ierakumu sveces (150 kg). Visas šīs mantas kopā ar LSK Madonas komitejas saņemto ziedojumu (gultas veļa, vingrošanas paklāji, guļammaisi, pledi, un adījumi) tika iekrautas pasažieru autobusā un kopā ar trim strāvas ģeneratoriem un autotransportu drēgnā, bet pozitīvām sajūtām piepildītā 18. oktobra rītā savu ceļu uz Madonas novada pašvaldības sadarbības pilsētu Ukrainā – Bobrinecu – sāka Madonas novada palīdzības konvojs.
Polijas-Ukrainas robežšķērsošanas punktu Rava-Ruskā palīdzības konvojs, kura sastāvā bija Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, domes deputāti Andris Dombrovskis un Aivis Masaļskis, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Egils Kazakevičs un šoferis Armands Sniedze, sasniedza ap pulksten 22.
Diemžēl poļu robežsargu un muitnieku attieksmi pielaidīgāku nespēja darīt tas, ka uz Ukrainu tiek piegādāts palīdzības sūtījums, kā arī fakts, ka trim no konvoja dalībniekiem ir polisks uzvārds. Neraugoties uz sarežģījumiem, palīdzības sūtījums tika nodots Bobrinecas pārstāvjiem un jau 19. oktobra vakarā nonāca Bobrinecā.
Madonas novada pašvaldības dāvātais pasažieru autobuss Mercedes-Benz O303 turpmāk Bobrinecā tiks lietots izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta vajadzībām. Vieglās automašīnas – pašvaldības dāvinātā Mitsubishi L200 un Madonas uzņēmēju dāvātā Toyota Land Cruiser – tiks nodotas Ukrainas bruņotajiem spēkiem nacionālās drošības un aizsardzības pasākumu veikšanai. Savukārt ģeneratori tiks izmantoti Bobrinecas pilsētas iestādēs.
Bobrinecas pilsētas mērs Leonīds Kravčeno, uz robežas saņemot palīdzību, kā arī vēlāk, sazinoties ar palīdzības konvoja dalībniekiem, savā un Bobrinecas iedzīvotāju vārdā pateicās Madonas novada iedzīvotājiem, kā arī Latvijas kolēģiem Madonas novada pašvaldībā: domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam, priekšsēdētāja vietniekam Zigfrīdam Goram, izpilddirektoram Uģim Fjodorovam, Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim un domes deputātiem par sniegto nozīmīgo atbalstu.
"Latvijas draugi, jūs veicāt vairāk nekā tūkstoš kilometrus, lai piegādātu humāno kravu caur Polijas robežu Ukrainā. Palīdzība Ukrainai un ukraiņiem sarežģītajā kara laikā raksturo latviešus kā nāciju ar augstu morālo stāju. Tādu, kurai miers, sapratne un sadarbība ir cilvēcisko un starptautisko vērtību pamatā, uz kurām balstās civilizētā pasaule. Visas Bobrinecas kopienas vārdā es gribu teikt: mēs novērtējam cilvēcību, līdzjūtību, laipnību un paužam visdziļāko cieņu Madonas iedzīvotājiem un visiem atbalstītājiem, kuri no pirmajām Krievijas militārā uzbrukuma dienām atbalsta valsti. Esmu pateicīgs visiem, kas piedalījās humānās palīdzības saņemšanas organizēšanā. Kopīgiem spēkiem mēs tuvinām mieru Ukrainā," pateicoties par dāvinājumu, uzsvēra Leonīds Kravčenko.
Arī Madonas novada pašvaldība vēlas pateikties visiem, kas atsaucās Bobrinecas palīdzības aicinājumam. Kopš 2022. gada februāra, kad Krievija sāka militāro agresiju Ukrainā, daudzi no jums nepalika vienaldzīga vērotāja pozīcijās. Katrs ziedotais eiro vai apģērbs, katrs pašu rokām darinātais maskēšanās tīkls vai izlietā ierakumu svece, katrs sarūpētais ģenerators, katrs sarīkotais atbalsta pasākums, katrs savā mājoklī uzņemtais, paēdinātais, ar darbu nodrošinātais Ukrainas iedzīvotājs, katra labā doma, vēlējums un veltījums – tas viss Ukrainas tautu tuvina uzvarai! Paldies jums!
24.10.2023.