No šodienas, 24. oktobra, līdz 27. oktobrim Madonā jau 25. reizi notiek mūzikas izglītības pasākums “Ģitāristu sesija”.
Muzicēt, iegūt pieredzi un zināšanas pie mums ieradušies vokālisti, ģitāristi, basģitāristi, bundzinieki un koklētāji no visas Latvijas. Jubilejas sesijas nodarbības un meistarklases vadīs pieredzējuši pedagogi un Latvijas mūziķi: akustiskās ģitāras skolotājs Egils Leimanis; elektriskās ģitāras – Rihards Lībietis, bungas, perkusijas – Mikus Čavarts, basu mācīs Mārcis Lipskis, kokles – Samanta Ceruka. Meistarklases sesijas gaitā pasniegs jau atpazīstami mūziķi: Kaspars Zemītis, Gints Smukais, Edgars Rubenis, Mārcis Auziņš, Jānis Altmanis, Reinis Reķis, Ingars Viļums, Lauma Matule.
Uz noslēguma koncertu Madonas kultūras namā 27. oktobrī pulksten 16 aicināts ikviens interesents. Kā atklāj sesijas organizators Imants Pulkstenis, koncerta pirmā daļa tiks veidota sesijas laikā ar meistaru un dalībnieku sniegumu, otrajā daļā uzstāsies Horens Stalbe un grupa "The Hobos". Notiks sesijas retrospektīva jubilejas foto izstāde. Koncertu vadīs Māris Olte.
Pateicoties Madonas novada domei, Madonas novada dalībniekiem meistarklases un koncerti sesijā ir par brīvu.
Kopš 1998. gada "Ģitāristu sesijā" ir piedalījušies 1637 dalībnieki no visas Latvijas. Daudzi no viņiem jau izveidojuši savas muzikālās karjeras, spēlē grupās, ir atzīti profesionāļi, kuplina muzikālus pasākumus valstī vai vienkārši spēlē un dzied savam priekam. Piedaloties "Ģitāristu sesijā", jaunieši gūs ne tikai zināšanas, bet arī draugus un skatuves pieredzi muzikālo tradīciju veidotā gaisotnē.
24.10.2023.