14. oktobrī Madonā, MX parkā “Smeceres sils” norisinājās Hard enduro sacensības “Teams challenge” jeb komandu izaicinājums.
Ar šo pasākumu noslēdzās 2023. gada enduro sezona.
Sacensībās piedalījās 53 dalībnieki. 14 braucēji jeb 7 komandas pārī pa divi piedalījās komandu izaicinājumā, bet 39 solo klases sportisti cīnījās individuāli.
Komandu izaicinājumā visātrākie bija un uzvaras laurus plūca Kārlis Reinfelds ("Adventure Team Latvia") un Aivars Kūkojs ("Motosports Racing Team"), otrie – Jānis Jēgers un Vilnis Skrastiņš (abi "Adventure Team Latvia"), trešie – Inguss Supe ("Sigulda Racing Team") un Agris Biezais ("KTM Orange Racing").
Solo grupā uzvarēja Jurto Brauer no Igaunijas, otajā vietā – Māris Birulis ("apPasaule"), trešais – Vilnis Zeiza (privāti).
Pēc daudzu gadu pārtraukuma šādā formātā sacensības tika organizētas pirmo reizi. Rudenīgie laikapstākļi bija labi un piemēroti šim posmam – arī uzlija, bet tas esot bijis pat labi.
Sportistiem tas bija kaut kas jauns un interesants. Hard enduro trīs un četru stundu brauciens bija gana dinamisks, sarežģīts, kā arī daudziem braucējiem tā bija pamatīga cīņa ar sevi.
– Veiksmīgi esam aizvadījuši "Teams challenge" hard enduro "Madona 2023" sacensības, kas, manuprāt, izdevās godam. Liels paldies visiem palīgiem, ar kuriem kopā visu nedēļu staigāju pa mežu ar motorzāģi, trimmeri un citiem darbarīkiem, jo pēc postošajām vētrām bija jāiegulda liels darbs, lai varētu vispār izbraukt šo trasi. Liels paldies visiem, kas atbrauca, nenobijās ne no laikapstākļiem, ne trases un piedalījās šajās sacensībās. Esmu ļoti priecīgs, ka izdevās īstenot komandu stafeti. Ja nākamgad būs šāds pasākums, tā būs kā galvenā disciplīna. Cerams, ka spēsim dubultot komandu skaitu. Paldies Madonas novada pašvaldībai, uzņēmumam "Torley" par sadarbību un atbalstu, – komentēja posma organizators, Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) Enduro komisijas vadītājs Kaspars Ērkulis ("MB Kalsnava").
24.10.2023.