Aizvadītajās brīvdienās Jāzepa Vītola starptautiskajā pianistu konkursā pēc priekšnesuma kopā ar Liepājas simfonisko orķestri uzvaru izcīnījis Daniils Mickevičs (attēlā) no Latvijas.
Dalībai konkursa pirmajā kārtā tika atlasīti 26 pianisti no 14 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas, Ukrainas, Čehijas, Itālijas, Francijas, Vācijas, Ķīnas, Japānas un Malaizijas.
Līdz ar uzvaru konkursā pianists Daniils Mickevičs ieguvis 5000 eiro naudas balvu un speciālbalvu – stipendiju "Feuerwerk" klavieru akadēmijas meistarklasēm Ainbekā, Vācijā.
Otro vietu konkursā izcīnīja malaiziešu pianists Džuljens Čans, savukārt trešajā vietā ierindojās Mikita Burzanica no Ukrainas.
Gatavojoties prestižajam konkursam, Daniils Mickevičs savu vērienīgo un tik dažādo programmu nospēlēja Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā. Līdz ar to mums bija iespēja jauno pianistu redzēt un dzirdēt klātienē, ko pēc lieliskā koncerta skolas Laimas zālē Madonas publika novērtēja ar "bravo" izsaucieniem.
Jāzepa Vītola pianistu konkurss pirmo reizi noritēja 1989. gadā. Pirms 15 gadiem tajā laurus plūca vēl viens Latvijas talants – pianists, ko aizvadītajā sestdienā dzirdējām Madonas kultūras namā – Andrejs Osokins. Jā, par piektā Starptautiskā Jāzepa Vītola pianistu konkursa pirmās vietas laureātu, iegūstot žūrijas speciālo balvu par labāko Jāzepa Vītola skaņdarbu atskaņojumu un skatītāju simpātiju balvu, 2008. gadā kļuva pianists Andrejs Osokins.
Pasaulē pieprasītā pianista koncerts 14. oktobrī Madonas kultūras namā bija veltīts komponista Ferenca Lista daiļrades ceļam, bet tajā dzirdējām arī citu skaņražu darbus. Madonas publikai Andrejs Osokins atklājās kā izcils, atdevīgs, dziļš un virtuozs klavierspēles burvis.
17.10.2023.