14. jūnijs ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Latvijā.
Amerikas Savienotajās Valstīs Vašingtonas centrā 12. jūnijā atklāja komunisma upuru piemiņai veltītu memoriālu, kura izveidei naudu ziedojusi arī Latvija. Memoriāla veidotāji uzsver, ka tas ir pirmais visas pasaules komunisma upuriem veltītais piemineklis.
– Katram cietušajam, viņa ģimenei par zaudēto dzīvi un tuviniekiem sāp ne tikai piemiņas dienā, bet visu mūžu, taču piemiņas brīdis vieno ne vien upurus, bet visu tautu, tādēļ šodien pulksten 12 atkal atnāciet pie Šķeltā akmens Madonā, – aicina rajona Politiski represēto biedrības vadītājas Elza Serdāne un Vija Judina. – Šodien gan vairāk izceļam 1941. gada represiju gaitu un tajā cietušos cilvēkus, kaut sāpe visiem represētajiem viena. Šodien uz pasākumu Māmuļā, Latviešu biedrības namā Rīgā, kas veltīts 1941. gadā izsūtītajiem, no mūsu rajona dodas 8 cilvēki. Pārējos pie Šķeltā akmens Madonā skumjās veldzēs mācītāja Ingus Dāboliņa uzruna un neliels Madonas kultūras nama sarūpēts koncerts.
Braucienu uz Rīgu ar transportu atbalsta Madonas rajona padome, bet sadarbībā ar Madonas pilsētas domi represētie madonieši, kas nevar iziet no mājām, apveltīti ar nelielām dāvaniņām. – Mūsu rajona padomes un pilsētas domes atbalstu represētajiem uzteicu arī pasākumā Cēsu zonālajā arhīvā 16. maijā – diskusiju kluba sanāksmē, jo, kā dzirdējām, ne visas represēto biedrības tādu saņem.
Autore: ASTRA ZAGORSKA