Aglonas bazilika ir viena no nozīmīgākajām svētvietām ne tikai Latvijā, bet arī plašāk Eiropā. Vakar uz Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku galveno Misi pulcējās tūkstošiem ticīgo, starp viņiem – daudzi mūsu rajona ļaudis.
Bazilikai, ko 1700. gadā cēluši dominikāņi, 1980. gadā toreizējais Romas pāvests Jānis Pāvils II piešķīra „basilica minoris" – „mazās bazilikas" – titulu. Aglonas bazilikā glabājas Brīnumdarītājas Dievmātes svētglezna. Tās priekšā savulaik lūgušies dominikāņu mūki un aicinājuši lūgties arī citus, jo saglabājušās liecības, ka pie svētbildes un Aglonas baznīcā ne reizi vien esot notikuši brīnumi.
15. augustā, Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas dienā, svinīgajā svētku Misē, ko vadīja kardināls Jānis Pujats, piedalījās Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi, visi Latvijas bīskapi, Baltkrievijas arhibīskaps metropolīts Tadeušs Kondruševičs, Vitebskas bīskaps Vladislavs Bļins, Ukrainas bīskaps Jānis Purvinskis. Uzrunājot tūkstošiem ticīgo, kardināls Jānis Pujats uzsvēra vairākas sabiedrībā pastāvošas problēmas, ko rada kristīgo vērtību ignorēšana, proti, noziedzības pieaugums, nabadzība, ģimeņu nestabilitāte, iedzīvotāju skaita samazināšanās.
Kardināls uzskata, ka šīs problēmas nevar atrisināt ar cilvēcisko gudrību vien, bet, lai paceltu tikumisko un materiālo līmeni, ir nepieciešami augstāki mērķi, kurus norāda Kristus evaņģēlijs, kā arī sadarbība starp galvenajām struktūrām, to vidū starp valsts institūcijām, Baznīcu, skolu un plašsaziņas līdzekļiem.
Svētku galveno dievkalpojumu, tāpat kā Krusta ceļu 14. augusta naktī, tiešraidē no Aglonas varēja vērot arī Latvijas Televīzijas 1. kanāla skatītāji. Jau tradicionāli to komentēja Madonas katoļu draudzes priesteris Rihards Rasnacis.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.08.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
GATA ROMANOVSKA foto