Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Skolas ēkas pārbūves svinīgs noslēgums Madonā

INESE ELSIŅA

Autors • 14.09.2023.

Skolas ēkas pārbūves  svinīgs noslēgums Madonā
Burtu lielums

Otrdien pie Madonas pilsētas vidusskolas pulcējās izglītības iestādes pedagogu kolektīvs un uzaicinātie viesi, lai kopīgi atzīmētu skolas ēkas renovācijas un pārbūves simbolisko noslēgumu.

Skolas direktora pienākumu izpildītāja Arnita Krīgere uzsvēra, ka mācību dienas garumā skolēni pie skolas ēkas bija pauduši savu attieksmi un laba vēlējumus skolai, veltot tai savus sapņus zīmējumos uz asfalta, domu graudus un personiskās izjūtas. "Jo lielāka skola, jo vairāk draugu," – skanēja viens no bērnu izteiktajiem domu graudiem, kas šogad, kad izglītības iestādē mācās rekordliels audzēkņu skaits, ir kā naglai uz galvas. Protams, tad, ja domājam apliecinoši, nevis kritiski.
– Projekta laikā, kamēr notika renovācijas un pārbūves darbi, mūsu draugu pulks noteikti ir palielinājies, – domājot par plašāku kontekstu, vēstīja Arnita Krīgere. – Ir bijušie un esošie labvēļi – pašvaldības darbinieki, tie, kas uzraudzīja projekta norisi, atbildīgie. Domās un atmiņās pieminam arī skolas direktori Inesi Strodi, viņas apņēmību un ziedoto enerģiju, lai projekts ritētu savu gaitu, lai šodien vienoti un draudzīgi mēs varētu būt kopā. Šis ir vēsturisks mirklis, jo kopš 1969. gada, kad tika uzbūvēti ēkas pirmie divi stāvi, un vēlāk 2000. gadu sākumā, kad uzbūvēja ēkas trešo stāvu, skola pilnībā visos savos stūrīšos, visās telpās ir sagaidījusi atjaunotni. Mums katram ir atmiņas, kuras vēlāk svētku zālē, skatoties foto mirkļus no renovācijas perioda, varēsim līdzdalīt. Paldies skolotājiem, darbiniekiem, visiem, kas atbalstīja, palīdzēja un pacietīgi gaidīja projekta rezultātu. No pedagoģiskā viedokļa apzināmies – lai skolēni augtu un attīstītos, ir jābūt trim svarīgiem elementiem: skolotājiem, skolēnu vienaudžiem un labvēlīgai skolas videi. Esmu pārliecināta, ka mājīgās, gaišās, mūsdienīgi aprīkotās telpas ik dienu būs kā skolotāju palīgs vai otrs skolotājs – klātesošs mācību procesā, lai palīdzētu sasniegt vērtības, par kurām esam vienojušies. Tās ir – pozitīva sadarbība, katra skolēna iespējas izaugsmei un skolēnu piederības izjūtas stiprināšana savai skolai.
Iestādes direktora vietnieks saimnieciskajā darbā Edgars Avišāns skaitļu valodā klātesošajiem atgādināja par ēkas pārbūves norisi. Būvdarbi tika uzsākti 2020. gadā, un tie tika veikti sešās kārtās.
– Pilnībā no jauna uzbūvēts stadions, svētku zāle, bibliotēka un ēdināšanai nepieciešamā virtuve. Ikviens pedagogs, ikviena klase darbu procesā iepazina, ko nozīmē izvākties, iztīrīt skapjus, pārcelties un tad atkal visu sanest, sakārtot mācību darbam. – Visu projektā atjaunoto pa īstam novērtēt varēsim tikai ar laiku, – piebilda skolas saimnieks.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs
apliecināja – kopš izveidots Madonas novads, šis ir lielākais īstenotais projekts gan naudas izteiksmē, gan ilgākais laika ziņā, gan nozīmīgākais pēc satura, jo vairāk nekā tūkstotis bērnu katru dienu nu mācīsies atjaunotā skolas ēkā. Paldies tika teikts skolas pedagogiem, un pašvaldības vārdā īpašs paldies izskanēja projekta vadītājai Klintai Galejai – viņa projekta simboliskajā noslēguma dienā svinēja dzimšanas dienu.
Sveicienus par projekta noslēgumu Madonas pilsētas vidusskolas kolektīvam izteica arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora un Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. Un tad arī tika griezta simboliskā lenta, interesenti varēja izstaigāt skolas telpas, jo tieši ēkas iekšienē redzamas notikušās dinamiskās pārmaiņas.
– Man tikko iznāca būt ārpus Latvijas, kur guvu pārliecību, ka esam tikuši tālāk – Madonas pilsētas vidusskolā ir īpaši sakārtota, ergonomiska vide, kas palīdzēs skolēniem apgūt kvalitatīvas izglītības programmas. Ar lepnumu uz skolu varam vest viesus un rādīt, kādā vidē, ar kādu aprīkojumu izglītību Madonā iegūst mūsu bērni, – vēstīja pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, aicinot skolotāju kolektīvu svētku brīdī pakavēties vidusskolas zālē un nobaudīt svētkiem īpaši sarūpēto cienastu.

15.09.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px