— Vai Tēva diena ir kļuvusi par tradīciju arī jūsu ģimenē?
Madonietis Jurijs: – To, ka Tēva dienu atzīmē septembrī, esmu pamanījis. Arī šosvētdien mani apsveica meitas, dēli. Tas, ka bērni atceras un nav aizmirsuši, ka Tēva dienu tagad svin arī Latvijā, priecē. Tas ir ļoti labi, ka arī mums, tēviem, ir šāda svētku diena. Prieks gan pašam, gan bērniem.
Madoniete Maija: – Es domāju, tā ir ļoti jauka tradīcija, jo arī tēvus vajag godināt. Mūsu ģimenē tie nav izvērtušies par lieliem svētkiem, bet bērni tēvu atceras, atsūta sirsnīgus sveicienus un vienmēr sameklē arī kādu fotogrāfiju no ģimenes arhīva, bet jaunākā meita ar bērniem, cik zinu, gatavoja īpašo kūku tētim.
Ārija no Vestienas: – Tas ir ļoti normāli, ka to svin arī Latvijā. Zinu, ka bērni, mazbērni Tēva dienu atzīmē. Katrā ziņā tā ir ļoti laba jauno laiku tradīcija. Arī skolā un bērnudārzos tam pievērš uzmanību.
Irēna no Cesvaines: – To īpaši nesvinam, bet, protams, ir ļoti jauki, ka Tēva dienas tradīcija iesakņojas arī Latvijā. Tā ir jāatzīmē, līdzīgi kā Mātes diena. Tēva loma ģimenē taču ir ļoti nozīmīga. Šajā dienā vismaz vajag piezvanīt, ja nesanāk satikties, vai arī kopā doties kādā izbraukumā.
12.09.2023.