Jau labu laiku sieviešu apvienība (SA) “Lavanda” sapņoja, ka varētu saaicināt kopā vienā pasākumā pagasta un novada seniorus un ciemiņus no vietām, kur pašas uzņemtas ar lielu laipnību un viesmīlību.
Pavasarī tika izsludināts Madonas novada sociālās jomas projektu konkurss. Mums nebija šaubu, ka šī ir iespēja iepriecināt seniorus ar vienu labu pasākumu, un kāpēc gan tas nevarētu būt atraktīvs zupas vārīšanas čempionāts? Sacīts, darīts! Scenārijs tapa, jau iesniedzot projektu. Visas zvaigznes "sastājās" pareizajās vietās, un ieguvām finansējumu.
20. augustā varējām mīļi visus aicināt uz O. Kalpaka dzimto māju "Liepsalu" pagalmu, lai būtu kopā un gūtu pozitīvas emocijas.
Sabrauca no malu maliņām ap 130 dalībnieku. Visi varēja izmēģināt spēkus piecās sporta disciplīnās – korķīšu skrūvēšanā, pupiņu lasīšanā, kamola tīšanā, sērkociņu kastīšu torņa būvēšanā, bumbiņu mešanā. Paralēli tika kurti septiņi ugunskuri, uz kuriem ar čaklu saimnieču rokām tika uzburtas septiņas zupas – cita par citu gardākas: Saikavas – Soļanka, Vestienas – Strēlnieku borščs, SA "Ābeles" – Gaileņu zupa, Dricānu – Cita zupa, Vistas zupa no Lazdukalna, Barkavas dāmu Meksikāņu zupa un Beļavas – Tomātu zupa. Katrs dalībnieks par sev tīkamāko zupu pēc pagaršošanas varēja balsot ar žetonu (burciņas vāciņu).
Bet, kamēr zupas vārās, dalībnieki lustējas. Izrādās, ka ciemiņiem no Dricāniem līdzi savi mūzikas instrumenti un labi noskaņotas balsis, jo ir piedalījušies Dziesmu un Deju svētkos. Nu tik apdziedāt un ielīksmot! Kad jau publika visai "iesildīta", uz skatuves kāpj Igauņu ģimene ar jestrām dziesmām, dejām un aktivitātēm. Prieks, ka ir mirkļi, kad dejo teju visi! Jāsaka, jāņem piemērs no senioriem, kā priecāties un baudīt dzīvi!
Notiek interesanta SA "Lavanda" vadītā aktivitāte, kur no ziediem "jāvāra" zupa. Trīs prasmīgas komandas veic uzdevumu godam un tiek pie balvām. SA "Lavanda" dāmām darba pilnas rokas, jāpiedāvā viesiem atspirdzinājumi un cienasti. Ciemiņi goda vietā!
Nemanot nonākam pie apbalvošanas individuālajās disciplīnās, veiksmīgākie tiek pie medaļām, bet zupas čempionātā 3. vieta Beļavai, vārot Tomātu zupu, 2. vieta Dricāniem ar Citu zupu un 1. vieta Lazdukalnam ar Vistas zupu. Visiem par pārsteigumu ir bijusi arī "slepenā" žūrija, kas domā savādāk nekā skatītāju balsojums. Apbalvoti tiek visi, balvās ir virtuves piederumi, piemēram, katls, kauss u.c.
Jāpiebilst, ka visi zupas katli tika iztukšoti, pāri palika tikai viena zupa un tikai tāpēc, ka saimnieces līdzi bija paņēmušas īpaši lielu katlu!
Jāteic, ka arī Augstākie spēki stāvēja mums klāt un lietus, kā solīts ziņās, nelija. Saulīte gan sildīja ar pilnu jaudu. Lai arī laiks bija karsts, dažas drosmīgās seniores devās arī pirtī! Varen darbīgi un apņēmīgi ir šīs paaudzes ļaudis! Un, vai zināt, bija dalībniece, kas šajā tveicē devās pie mums ciemos ar velosipēdu! Visu cieņu tev, Skaidrīt!
Paldies Madonas novada pašvaldībai par finansējumu, SA "Lavanda" par idejām un darbu, mūsu super komandai, kas palīdzēja pie disciplīnām un ar tehniskiem jautājumiem – Alisei Skurulei, Indirai Baltajai, Lindai Kalniņai, Līvai Romanovskai, Dacītei Tomiņai, Raivo Ivanovam, Mārcim Iesaliņam! Visiem tiem, kas atsaucās, palīdzēja un vēlēja mums izdošanos – PALDIES!
Saņēmām ļoti daudz un visdažādākos paldies, kas to vairs var saskaitīt. Bet te viens īpašs no Dricāniem: "Sveiki, "Lavandas"! Dricānieši vēl "brauka" pieēstos zupas vēderus, jūsmo par aktīvi pavadīto svētdienu, jauko atmosfēru lielajā senioru pulkā un uzteic izcilo pasākuma organizāciju! Lai uzkrātās emocijas silda rudenī un ziemā gan jūs, gan mūs, gan visus pasākuma dalībniekus! Mīļš PALDIES par šo kopābūšanu!"
05.09.2023.