LUBĀNAS tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā līdz 30. septembrim apskatāma mākslas plenēra darbu izstāde.
– Augusts mums ir ļoti bagāts ar daudzām tūristu grupām, tiekam plaši apmeklēti, interese ir ļoti liela. Cilvēki iepazīstas gan ar šo izstādi, gan mūsu pastāvīgo ekspozīciju. Plenēra dalībnieki pirmajā dienā tika aicināti gleznot ziedus – viņi viesojās pie lubānieša Gunta Stalbova, kurš visus viesmīlīgi uzņēma savās mājās, izrādot skaisto puķu dārzu. Vēl plenēra laikā tā dalībnieki devās uz Lubāna ezeru un Visagala ezeru. Katram plenēra dalībniekam vienā dienā vidēji tapa viena glezna. Plenērā ik gadu piedalās aptuveni līdzīgs skaits gleznot gribētāju, bet ne visi dalībnieki izvēlas piedalīties pilnībā visās dienās, – stāsta Ilze Kraukle.
Plenērā piedalās gan Lubānas mākslas skolas absolventi, gan tie, kas savulaik piedalījušies mākslas skolas organizētajās studijās.
– Ļoti jānovērtē mākslas skolas darbība un tās sniegtais ieguldījums, jo tieši mākslas skola ir pamats šādu plenēru rīkošanai. Svarīgi, lai cilvēkiem rastos interese un vēlme piedalīties. Plenēra iniciatori ir Lubānas mākslas skolas pedagoģes Dace Rudzīte un Sandra Valaine. Viņas ir tie cilvēki, kas māk uzrunāt citus un piesaistīt gan gleznot gribētājus, gan tos, kas spēj dot padomus un iedvesmot, – ar smaidu saka Ilze Kraukle.
18.08.2023.