Nemanot vasara steidzas uz priekšu pretī jaunajam mācību gadam un rudens ražai, nes piedzīvojumus un atmiņas, ko pārcilāt gada tumšajā laikā. Arī jūlija aktivitātes biedrības “Bērnu un jauniešu apvienība “Rīts”” projekta ietvaros “Esam šeit” būsim aizvadījuši. Šajā mēnesī jauniešiem bija iespēja iesaistīties divās aktivitātēs.
Pēc Dziesmu un deju svētku dunas tikāmies ar jauniešiem projekta 5. aktivitātē "Jauniešu vasaras domnīcā" jeb, kā paši teicām, 24 stundas dabā. Ja teiktu, ka nebijām uztraukušies, mēs melotu!
Nenoliedzami 11.-12. jūlijs mūsu atmiņās paliks ilgi, par to paldies varam teikt biedrībai "Domas Dabā", kuras izveidotājs ir Helmuts Baņukalns, kas ir entuziastisks dabas mīlis un tās izzinātājs. Biedrības sūtība ir par būšanu dabā, veselīgām domām un idejām, kas dzimst, esot saskaņā ar dabu, esot aktīvam un laimīgam. Domnīcas laikā devāmies apvidus pārgājienā, šķērsojām aizmirstas pļavas, bridām pa upi un lūkojāmies, kas mums ir apkārt. Veicām dažādus komandas uzdevumus, kas prasīja spēju ieklausīties, spriest un analizēt. Gatavojām dabā kopā ar Ērgļu stacijas šefpavāru. Būvējām pirtiņu, kā arī savu nakšņošanas vietu (kādam tā bija grezna pils, kādam gribējās baudīt zvaigžņotos padebešus). Kā teica Helmuts ar M. Čaklā vārdiem "Es esmu bagāts. Man pieder viss, Kas ar mani ir noticis."
Lūk, arī pašu jauniešu atsauksmes par Jauniešu domnīcu: "Bija ļoti interesanti, patika sagatavotie uzdevumi, praktiskā darbošanās dabā, savstarpējā sadarbošanās," – Elīza. "Patika iepazīt visus vairāk, patika uzdevumi, kuri bija nedaudz izaicinoši," – Dana. "Vērtēju pasākumu 10/10. Man patika Nikolasa gatavošanas meistarklase, nedomāju, ka dabā var tik gardi pagatavot ēst. Bija ļoooti interesanti," – Mārtiņš B. "Šīs divas dienas bija skaistas un interesantas. Bija ļoti pozitīvi un jautri. Labprāt atkārtotu šo!" – Kristers. "Tā kā man patīk šāda veida pasākumi, vērtēju, kā izcili pavadītu laiku!" – Henrijs. "Ļoti interesanti izplānots pasākums. Bija dažādas grūtības uzdevumi, kas lika mums padomāt, kā arī uzklausīt citam citu! Bija ļoti labi!" – Viesturs. "Kopsummā bija ļoti jautri, bet izaicinoši – bija jāmēro samērā liels attālums karstā laikā ar daudz mantām," – Diāna. "Bija interesants maršruts. Patika neformālā gaisotnē iepazīt labāk citus dalībniekus, kā arī vadītājus," – Nellija. "Man patika iešana pa upi, nedaudz traucēja karstums, bet saņemoties tikām galā ar visiem uzdevumiem kā īsta komanda," – Sindija. "Patika pārgājiena posms pa upi. Tas priekš manis bija kas jauns. Kopumā ļoti labi pavadīts laiks!" – Rūdolfs. "Man patika nakšņot dabā, jo ļoti ilgi nebiju to darījis. Bija nedaudz izaicinoši būt ārpus komforta zonas!" – Adrians. "Šis bija viens liels, superīgs piedzīvojums! Man patika visas aktivitātes, kas bija mums sagatavotas. Ļoti pozitīva gaisotne!" – Beāte. "Pārgājiens bija ļoti interesants, ļoti patika, ka bija dažādas grūtības momenti. Uzzināju daudz vērtīga!" – Rēzija.
Jūlija izskaņā tikāmies projekta 6. aktivitātē, kuras mērķis bija projekta mērķa grupas jauniešus iepazīstināt ar novada jauniešu domi, citiem novada jauniešiem, motivēt jauniešus iesaistīties vietējā līmeņa jauniešu organizācijās. Pasākumā tikās 29 jaunieši no Bērzaunes, Vestienas, Degumniekiem, Cesvaines, Madonas un Ļaudonas. Par to esam ļoti priecīgi, jo diena bija pozitīva, smiekliem un jaunām atziņām piepildīta.
Domājot par šo aktivitāti, uzreiz bija skaidrs, ka vēlēsimies sadarboties ar Jēkabu Vanagu. Jēkabs ir aktīvs jaunietis, kurš šobrīd studē IT nozarē, bet paralēli tam aktīvi darbojas Skautu un gaidu kustībā, kā arī nododas saviem hobijiem.
Dienas pirmā puse tika veltīta dalībnieku savstarpējām iepazīšanās aktivitātēm. Turpinājumā Samanta Rumpīte iepazīstināja, kas ir Madonas novada jauniešu dome, ko tā dara, kādēļ ir vērts iesaistīties organizācijā kā dalībniekam vai vienkārši apmeklēt jauniešiem domātos pasākumus.
Pēc pusdienu pauzes dalībniekiem bija lielā komandu spēle, kuras ietvaros jaunieši devās orientēties pa Madonas pilsētu, veicot dažādus interesantus uzdevumus. Prieks par ikvienu jaunieti, kurš nolēma sestdienu pavadīt kopā ar mums, paplašināt savu redzesloku, izkāpt nedaudz no komforta zonas.
Lūk, arī pašu dalībnieku atsauksmes par dienu: "Mūsu komandai patika iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Bija interesantas iepazīšanās un saliedēšanās aktivitātes. Patika arī tas, ka bija labas pusdienas. Diena paskrēja ļoti ātri. Brīžiem traucēja karstais laiks. Kopumā labprāt vēl piedalītos šādos jauniešu pasākumos un iepazītu citus novada cilvēkus!" komanda Glič (Samanta, Tīna, Adriāna, Sindija, Rodžers, Valērija, Gustavs, Agnese, Mārtiņš). "Ļoti interesantas aktivitātes un spēles. Jautri un draudzīgi cilvēki. Mūsu komanda bija īpaši forša! Bija interesanti iepazīties ar citiem jauniešiem, pārrunāt, kas notiek viņu dzīvesvietās, salīdzināt un novērtēt to, kas ir. Traucēja ļoti karstais laiks, jo gribējās tikt vēsumā, lai vieglāk varētu koncentrēties uzdevumiem," komanda Dilles (Nellija, Rihards, Sonora, Paula, Menarda, Līna, Druvis, Evelīna, Samanta, Diāna). "Mums grūtākais bija dejošanas uzdevums lielajā komandas spēlē, ar pārējo visu labi tikām galā. Dienas laikā patika čūsku spēle, jo bija interesanti un nedaudz bailīgi paļauties uz šodien iepazītiem cilvēkiem. Bijām ļoti pozitīva kompānija! Patika bumbiņas mešanas spēle, tā sagādāja lielu jautrību, kā arī nedaudz izaicināja tikt galā ar uzdevumu," komanda Banāni (Marta, Beāte, Dana, Adrians, Keita, Reinis, Līva, Agrija, Terēze, Rūdis).
Vēl priekšā divas augusta aktivitātes, tad jau projekta izvērtējums un skatiens tiks virzīts uz jauniem izaicinājumiem un projektu konkursiem. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
15.08.2023.