Jūlija beigās man atkal bija liels prieks un laime kā pedagoģei darboties Stirnienes „Dziedošajās dienās", kas notika jau 23. reizi!
Muzikālā studija sākās ar prāvesta Artūra Mozgas vadīto vakara dievkalpojumu, kur dalībnieki saņēma svētību un vēlējumu dzīvē sadzirdēt savu īsto aicinājumu un to realizēt, piepildīt kā savus sapņus un ieceres laicīgajā dzīvē, tā augt garīgumā. Dziedošo dienu laikā katru rītu izdziedātas stundu dziesmas Dievmātei, skanējuši mirušo psalmi, apceļoti Stirnienes draudzes krucifiksi, iepazīta maija dziedājumu vēsture un izstaigāts Krustaceļš, ar muzikālu priekšnesumu iepriecināti Stirnienes pansionāta iemītnieki. Un sagatavots noslēguma koncerts.
Repertuārs, ko bērni un jaunieši no dažādām Latgales vietām (Kārsava, Dekšāres, Rēzekne, Dricāni, Varakļāni, Galēni, Balvi, Preiļi, Pieniņi, Stirniene) apguva trīs dienu laikā, ir mežonīgs (tā tikai šķiet, ka dziedāšana ir viegla nieka lieta). Četrbalsīgi J. Lūsēna, R. Dubras, V. Pūces u.c. komponistu darbi priecē klausītāju sirdis un iedrošina šos bērnus un jauniešus ļauties sarežģītajām partitūrām. Pirms daudziem gadiem gan es, gan citi šā brīža pedagogi – Ainārs Kiserovskis, Gunta Greisle, Anda Šicāne, Karīna Jablonska – savu „karjeru" Dziedošajās dienās sākām kā mazie dziedātāji, kuri knapi prot lasīt un tikai raugās, uz kuri pusi sazīmētas bumbiņas uz līnijām. Gadu gaitā augam un atgriežamies Stirnienē, lai iedvesmotu un audzinātu nākamo mūziķu un labo cilvēku paaudzi.
Paldies visiem iesaistītajiem cilvēkiem, pateicoties kuriem, mēs jau 23 gadus vienojamies mīlestībā uz Dievu, cilvēkiem un mūziku un tiekamies mūsu SIRDSMĀJĀS STIRNIENĒ!
08.08.2023.