Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Provokatīvas tēmas raisa lasītāju ievērību

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 03.08.2023.

Burtu lielums

Ir vērtīgi laiku pa laikam atskatīties uz aizvadīto periodu un notikumiem. Atcerēties, kas bijis aktuāls, par ko vēl šobrīd tiek runāts un diskutēts. Arī laikraksts “Stars” ik mēnesi atskatās uz to, kas mēneša garumā bijis aktuāls novadā un Latvijā, kas ticis atspoguļots laikrakstā, mājaslapā www.estars.lv un facebook.com laikraksta “Stars” lapā.

Jūlija sākums nepārprotami iezīmējās ar XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Tika atspoguļots gan svētku gājiens, gan izstāde, kas veltīta dziesmu svētkiem. Bija arī noslēguma atspoguļojums un kolektīvu dalībnieku izjūtas, piedaloties svētkos.
Uzņēmējdarbība, aktualitātes sportā, pagastos un Madonas novada domē, sarunas ar zemniekiem un lauksaimniekiem ir tikai viena neliela daļa, par ko var lasīt laikrakstā.
Priecājamies par laikraksta lasītājiem, kuri vēršas redakcijā ar jautājumiem, kas viņus satrauc un vēlas rast atbildi uz tiem. Tā jūlijā vairākus laikraksta „Stars" lasītājus interesēja jautājums, kur piepeši pazudušas skaistās puķu kastes Raiņa ielā iepretim kultūras namam, kas vienmēr priecēja gan garāmgājējus, gan braucējus. Nepatīkamas izjūtas radīja arī Madonas pilsētas svētku laikā notikušais incidents pie bibliotēkas, kad pirms svētkiem iekoptās un uzstādītās puķu kastes tika izdemolētas – no tām izrāva ziedus. Raksts tika pamanīts un facebook kontā komentāru sadaļā Ingus G.
vērsa uzmanību, ka laikraksta "Stars" redakcija jau ne pirmo gadu raksta par šo problēmu. Uzjautrina tie cītīgie sūdzību rakstītāji facebook, kuri šādu informācijas izplatīšanu uzskata par spamu, it kā Madonas pilsētas tēlu nomelnojošu. Pat atsauce uz laikrakstu neder. Lai labi tiem sūdzībkaļiem veicas, tēlojot, ka viss ir kārtībā.
Rakstam "Tirgotavā vietējo dārzeņu stendā – jaunā raža", kurā varēja lasīt par to, ko var iegādāties tirgotavā, Arne Tamm komentēja – Jau sāk apnikt gaudošana par sausumu un ar to saistītām nelaimēm. Kaut vai Spānija, šeit Anglijā līst pāris reizes gadā. Visapkārt lauki (balta, smilšaina zeme, nevar ar Latvijas auglīgo salīdzināt), viss zied un aug, nogatavojas 2-3 ražas gadā un tikai uz laistīšanas sistēmām, baro jūs cauru gadu. Varētu arī nedaudz ar galvu pastrādāt, nevis to tērēt valdības sunīšanai, tad arī raža būtu laba un nebūtu atkarīga no "sausuma".
Atskatoties uz dažādajiem materiāliem laikrakstā, var secināt, ka lasītājiem interesē tēmas, kas vairāk vai mazāk, bet skar sabiedrību.
Viens no rakstiem, kas lasītājus patiesi satrauca un raisīja plašas diskusijas komentāru sadaļā, bija raksts "Ērgļu vidusskola šogad nekomplektē 10. klasi".
Jaunā skolu reforma Madonas novada iedzīvotājos izraisa dažādas emocijas – citi atbalsta, citi saka, ka nevajag steigties, jo tas ir liels pārdzīvojums skolēniem, skolēnu vecākiem un skolotājiem. Mūsu novada iedzīvotājos valda neizpratne. Ingūna K. jautā "Un cik tad skolēnu būs Madonas skolā? Kāpēc visu vajag likvidēt?".
Zinaīda S. dalās pārdomās, ka vispirms mazās skolas un tad vidusskolas. Savu viedokli komentāru sadaļā pauda arī Andris J. rakstot, ka nevienam neko vairs nevajag. Bēdīgi un skumji, lai neteiktu vairāk. Dainis S. pēc raksta izlasīšanas rakstīja, ka arī Saeimu vajag slēgt, viņi tak nepelna, tikai tērē un kā vēl tērē. Citiem lasītājiem satraukums par to, kur bērni turpinās mācības. Diāna K. secina "Un visus kā mucā grūdīs Madonas skolā. Tā jau pārpildīta, un pārējās tik taisa ciet". Savukārt Ilze K. komentārā raksta "Tas ir ārkārtīgi slikti, nožēlojami. Vai tiešām Latvijai vairs nevajag izglītotus cilvēkus? Jaunieši muks prom uz ārzemēm, lai iegūtu labu izglītību, profesiju un darbu.
Vēl viens raksts, kas raisīja lasītāju aktivitāti – "KNAB piemērojis sodus Madonas novada pašvaldības vadībai". Jūlija izskaņā publiskajā telpā plaši izskanējis Madonas novada domes vārds saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemērotajiem sodiem vairākām pašvaldības amatpersonām. Aktīvs facebook laikraksta "Stars" konta lasītājs un komentētājs ir Ingus G. Arī šis raksts raisīja komentētāja dialogu ar Letty Kemp.
Ingus G. "Kāpēc tās trīs Volvo automašīnas nevarētu nomarķēt ar uzrakstu "Madonas novada pašvaldība", kā tas tiek darīts ar citu pašvaldības vai tai piederošo uzņēmumu autotransportu? Šādu risinājumu atbalsta lielākā daļa Madonas iedzīvotāju.
Letty Kemp, atbildot uz komentāru, rakstīja "nekā personīga, bet… es nesaprotu, jums visiem spiež, ka brauc uz māju ar darba mašīnu vai kas? No jums nolej personīgu degvielu? Jūs maksājiet par auto amortizāciju? Ak jā, no jūsu nodokļiem… tad es atklāšu noslēpumu, gan Lungeviča kungs, gan Ķevera kungs, gan arī ik katrs no pašvaldības arī maksā nodokļus. Dzīvojiet savu dzīvi un vaktējiet savu dārzu, par savu viņi parūpēsies paši. A "stukačiem", kas nolēja sūdzību KNAB'am, atsevišķais sveiciens! Akcijas ietvaros varu bezmaksas uztetovēt uz pieres viņiem vārdu "žurka", "tuk-tuk", "stukač", "dzenis" utt. Pieteikties rakstot pm. Lai jauka diena!"
Ingus G. nepalika atbildi parādā "Letty Kemp, bet kāpēc Tev sūdzību neuzrakstīt #KorupcijasNovēršanasUnApkarošanasBirojs nevis te ko mēģināt tetovēt?"
Letty Kemp jautāja: "Es izskatos pēc tādas, kura drukā sūdzības? Redz, es tik traki esmu apmierināta ar savu dzīvi, ka man ir pilnīgi paralēli, kurš ar ko un kad brauc savās darīšanās. Es neskatos svešos logos un neinteresējos par citu darīšanām, bet es neciešu stukačus, kas pa kluso drukā kļauzas. Ja es zinātu, precizēšu, tieši zinātu (jo man ir aizdomas, bet tomēr nav pierādījumu), kurš ir uzrakstījis KNABam, tici man, es pieietu un tieši pateiktu visu, ko par to domāju. Pa priekšu sakārtojiet paši savu dzīvi, jo spriest par svešām "nepareizām" darbībām vienmēr ir vieglāk, vai ne?"
Ingus G. gan komentārā atbildēja, ka likums jau neaizliedz braukt no mājas uz darbu utt. Tā arī nesaproti, par ko te stāsts.
Diskusiju noslēdza Letty Kemp, rakstot – Stāsts ir par to, ka augstāk minētās personas izmantoja darba auto savām vajadzībām, attiecīgi, brauca no darba uz māju, līdz ar ko pārkāpa saistošos noteikumus, jo darba automašīna pēc darba laika neatradās tur, kur tai ir jāatrodas. Tieši par to personām tika piemērots naudas sods. Jā, dienesta auto nedrīkst izmantot savām vajadzībām, bet KNABs tādu nieku nemaz nebūtu baudījis, īpaši Madonā, ja nu tikai kāds par to faktu neuzrakstītu KNABam sūdzību, un tieši īsu mirkli pirms kāda persona X rakstīja Facebook sašutuma pilnus rakstus par to, ka, ak vai, Lungevičs brauc ar dienesta auto uz mājām. Vai tā nebija?.
Nenoliedzami, ir tēmas, kas izraisa lielāku interesi, citas interesē mazāk. Cik cilvēku, tik arī viedokļu un interešu. Aicinām laikraksta lasītājus zvanīt un rakstīt, lai dalītos savos stāstos, kopīgi risinātu jautājumus un rastu atbildes, aptverot arvien plašākas tēmas, kas interesē un satrauc sabiedrību.
Redakcijas kontakti: elektroniskais pasts: [email protected], tālrunis 25182454 (arī WhatsApp) un 64822706. Tāpat iespējams sazināties, rakstot facebook.com laikraksta "Stars" lapas vēstuļu sadaļā.

04.08.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px