Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

KNAB piemērojis sodus Madonas novada pašvaldības vadībai

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 20.07.2023.

Burtu lielums

Šonedēļ publiskajā telpā plaši izskanējis Madonas novada domes vārds saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemērotajiem sodiem vairākām pašvaldības amatpersonām.

Kā liecina informācija KNAB mājaslapā, Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājam Agrim Lungevičam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs piemērojis 125 eiro sodu administratīvā pārkāpuma lietā par nelikumīgu dienesta automašīnas izmantošanu. Viņš izmantoja pašvaldībai piederošu automašīnu nokļūšanai no darbavietas uz dzīvesvietu un atpakaļ uz darbu, lai gan automašīnai nebija noteikta stāvēšanas vieta, kā to paredz Madonas novada pašvaldības Transportlīdzekļu izmantošanas un izdevumu uzskaites kārtība.
Tāpat KNAB piemērojis 90 eiro sodu Madonas novada Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim, jo arī viņš izmantoja pašvaldībai piederošu automašīnu nokļūšanai no darbavietas uz dzīvesvietu un atpakaļ uz darbu, lai gan automašīnai nebija noteikta stāvēšanas vieta, kā to paredz Madonas novada pašvaldības Transportlīdzekļu izmantošanas un izdevumu uzskaites kārtība.
KNAB arī Madonas novada pašvaldības izpilddirektoram Uģim Fjodorovam piemērojis 130 eiro sodu, jo viņš apstiprināja izmaksu pašvaldības darbiniekam par 2021. gada decembri, kas pārsniedza maksimāli pieļaujamo piemaksu kopsummas apmēru.
Pieņemtos KNAB lēmumus lūdzu komentēt Madonas novada pašvaldības izpilddirektoru Uģi Fjodorovu un Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču.

Stāsts par dokumentu noformēšanu
– Šis stāsts jau nav jauns – tas ir apmēram pusgadu vecs notikums, kas šobrīd ir izskanējis publiskajā telpā. Būtībā tas ir stāsts par dokumentu noformēšanu, kas nebija izdarīts īsti korekti un pilnā apjomā. Katrā ziņā tur nav nekādu pārmetumu par kaut kādām brīvdomībām attiecībā uz braucieniem ar pašvaldībai piederošu transportu un tamlīdzīgām lietām, bet gan dokumentālo pusi par to, ka nebija noteikta stāvēšanas vieta konkrētajām automašīnām, – „Staram" atzīmēja Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Uģis Fjodorovs.
Uz jautājumu, kā šāda situācija varēja izveidoties, viņš uzsvēra, ka tas ir saistīts ar līdz galam nenoformētu lietvedības jautājumu – nebija parakstīts attiecīgs rīkojums par automašīnu stāvvietām. Uz KNAB pārbaudes brīdi martā tas bijis jau novērsts, bet šis stāsts esot par divu mēnešu periodu, kad tas nebija izdarīts.
Komentējot sev piemēroto sodu par apstiprināto izmaksu pašvaldības darbiniekam par 2021. gada decembri, kas pārsniedza maksimāli pieļaujamo piemaksu kopsummas apmēru, Madonas novada pašvaldības izpilddirektors vērsa uzmanību, ka 2021. gada beigās pašvaldībā mainījās centralizētās grāmatvedības un personāla vadības sistēma, bet decembrī paralēli vēl darbojās abas sistēmas un nebija nokontrolēts, ka piemaksas ir ieliktas abās sistēmās.
– Katrā gadījumā šīs piemaksas bija pamatotas, ņemot vērā darba apjomu, un tās netika noteiktas tāpat vien. Vienīgi kļūdas pēc tās tika ieliktas gan vecajā, gan jaunajā sistēmā un sanāca, ka decembrī tās ir divreiz. Vērtējums no KNAB puses, ka tas tomēr ir būtisks pārkāpums, jo nav ievērota noteiktā procedūra, – piebilda Uģis Fjodorovs.

Jau vēsturiski noteiktas dzīvesvietā
Arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs apstiprināja, ka KNAB piemērotais sods ir saistīts ar pašvaldībai piederoša transporta izmantošanu, kuram 2 mēnešus ar rīkojumu nebija nozīmēta stāvvieta, līdz ar to tas ir sods par to, ka nebija sakārtoti dokumenti, lai gan uz KNAB pārbaudes brīdi rīkojums bija jau parakstīts.
– Vēsturiski Madonas novadā tā vienmēr ir bijis, ka pašvaldības automašīnām oficiāli tiek noteiktas stāvvietas – gan domes vadībai, gan pagastu pārvalžu vadītājiem. Tās parasti tiek nozīmētas vai nu pie pašvaldības administratīvās ēkas, vai dzīvesvietā. Šajā gadījumā vienkārši bija divu mēnešu pārrāvums rīkojumā, kas sistēmā bija sagatavots, bet nebija parakstīts. Es to raksturotu kā neuzmanību, cilvēcisku kļūdu, bet, protams, esam vainīgi, ka neizsekojām tam līdzi. KNAB pārbaudē izvērtēja arī veiktos braucienus, tika iedoti visu pašvaldības mašīnās uzstādīto GPS dati, tai skaitā arī to, kuras izmanto domes vadība, tāpat ceļazīmes un citi dokumenti, bet citi pārkāpumi netika konstatēti, – laikrakstu informēja Agris Lungevičs. Viņš atzina, ka stāvvietas dzīvesvietā gan domes vadībai un pašvaldības izpilddirektoram, gan pagastu pārvalžu vadītājiem tiek noteiktas daudzus gadus.
– Cik sevi atceros, strādājot pašvaldībā, tas Madonas novadā izveidojās pēc pirmās administratīvi teritoriālās reformas 2009. gadā. Šajā laikā nekas nav mainījies, bet, protams, deputāti var lemt vai pārskatīt spēkā esošo pašvaldības Transportlīdzekļu izmantošanas un izdevumu uzskaites kārtību, ieviest kādas izmaiņas un lemt, vai visiem darbiniekiem, kuriem tas ir noteikts, patiešām ir nepieciešama automašīnas stāvvieta dzīvesvietā. To pārrunājām arī ar KNAB. Iespējams, dažas lietas tomēr noteiktajā transporta izmantošanas un izdevumu uzskaites kārtībā būtu jāprecizē, – atzīmēja Agris Lungevičs.

21.07.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px