Šādu iepriecinošu ziņu „Staram” pavēstīja Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienesta vadītāja Gita Lutce.
Peldēšanās aizliegums Karjera ezerā Madonā, kā informējām šāgada 16. jūnija laikraksta numurā, tika noteikts pēc mirušo savvaļas putnu atrašanas pie šīs ūdenstilpes un apstiprinājuma no zinātniskā institūta „BIOR" laboratorijas saņemšanas par to, ka tiem ir konstatēta putnu gripa H5H1.
Pieņemot lēmumu par peldēšanās lieguma atcelšanu, vērā tika ņemts Pārtikas un veterinārā dienesta atzinums, ka šobrīd pašvaldībai vairs nav nepieciešams to noteikt, un tika saņemta atļauja šāda lieguma atcelšanai. Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienests, kā sarunā uzsvēra Gita Lutce, gan turpināšot sekot līdzi situācijai šajā ūdenstilpē, tāpat arī iedzīvotāji tiek aicināti vērsties dienestā, ja tiek novērots ūdens vai vides piesārņojums (t. 29287466).
Vaicāta, cik mirušo savvaļas ūdensputnu tika atrasts pie Karjera ezera un vai to savākšanā tika iesaistīti arī papildspēki, viņa atklāja, ka to bijis daudz – vairāki simti.
– Šo putnu rindas Karjera ezerā, kas ir ļoti iecienīta ķīru ligzdošanas vieta, šogad diezgan būtiski ir paretinātas. Tas bija vērojams arī Madonas pilsētā, kur ķīru uzlidojumu pilsētas centrā šovasar bija krietni mazāk nekā iepriekšējos gados. Tad jau redzēsim, cik daudz to atlidos nākamgad, jo tagad pēc izligzdošanas šie putni ir aizlidojuši. Savukārt, lai nodrošinātu beigto putnu pilnvērtīgu savākšanu, ievērojām visas Pārtikas un veterinārā dienesta rekomendācijas, kā arī piesaistījām papildspēkus. Protams, veiksim arī Karjera ezera ūdens analīzi, kā to darām katru gadu. Ūdens kvalitāte šajā ūdenstilpē līdz šim ir bijusi laba, – pastāstīja Gita Lutce.
Atbildot uz jautājumu, vai kritušie putni tikuši atrasti arī uz ēku jumtiem, viņa apstiprināja, ka šādas ziņas esot saņemtas, tai skaitā attiecībā uz Madonas kultūras nama jumtu. Mirušie putni tikuši atrasti arī uz ielām un citviet pilsētā, kur tiem mirstot gadījies nokrist.
21.07.2023.