Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Piedalās Jauno talantu nometnē Itālijā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 17.07.2023.

Piedalās Jauno talantu nometnē Itālijā
Burtu lielums

Madonas BJSS audzēknis Jānis Spaile no 26. jūnija līdz 1. jūlijam veiksmīgi piedalījās Elite Euro Talent — Jauno talantu nometnē Itālijā Montecatini Terme pilsētā.

Jānim par Jauno talantu nometni Itālijā informāciju sniedza basketbola treneris Agnis Beķeris.
Apsverot visas iespējas, jaunietis, kas bija vienīgais no Latvijas reģioniem, tur piedalījās, lai pārbaudītu savas spējas. Nometnē no Latvijas vēl pabija basketbola spēlētāji no Rīgas, kas spēlē Latvijas izlasē.
Lai piedalītos jauno basketbola talantu nometnē, ceļu uz Itāliju Jānis mēroja viens pats. Līdzi bija mobilais telefons ar numuriem.
– Jau pagājušajā gadā man piedāvāja doties uz līdzīgu nometni Ungārijā, bet tad vēl nejutos par sevi drošs un nebija pārliecības par sevi, uzskatīju, ka vēl esmu par jaunu. Šogad saņēmos, iestāstīju sev, ka nav ko baidīties, kaut braucu viens. Pa gadu bija klāt nākusi lielāka pārliecība un pieredze, kaut gan vienam ceļot nav viegli, labāk ir kopā ar ģimeni, treneri vai draugiem. Taču Itālijā lidostā mani sagaidīja, ierādīja viesnīcu, treniņzāli. Pirmajā dienā jutos kā svešā vietā, ģimenes ļoti pietrūka, bija jāmēģina dzīvot vienam. Šai dienā jau notika trīs treniņi, un bija jāievēro stingra dienas kārtība. Brokastis, pusstunda brīva, kad jāgatavojas doties uz pirmo treniņu, utt. Nometnē satikāmies dalībnieki no Eiropas valstīm, no Amerikas, visu spēlētāju meistarības līmenis, manuprāt, ļoti augsts, visi atbraukuši cīnīties par iespēju, lai viņus pamanītu, lai varētu mācīties un trenēties kādā basketbola klubā.
Itālijā daudzi nerunā angliski, bet treniņos sapratāmies labi, jo sports vieno. Laimējās, ka viesnīcā iepazinos ar nometnes dalībnieku no Lielbritānijas, varējām komunicēt angļu valodā. Iepazinos arī ar treniņnometnes biedriem no Francijas, Itālijas, apmainījāmies kontaktiem. Ir tikai jāapgūst valodas, angļu valoda man jau ir labā līmenī.
Vienīgajā brīvdienā iznāca nedaudz ieskatīties pilsētā, nogaršot itāliešu pastu, taču tā nebija ekskursija, bet treniņnometne, – atklāj Jānis Spaile.
Jaunietis, kas spēlē U-15, U-16 grupā, dalās uzskatā, ka, lai arī jūtas basketbolā sagatavots, pēc nometnes Itālijā sapratis, ka vēl daudz ir jātrenējas, jāpilnveido savas spējas, jātiek skaidrībā, ko vēlas darīt.
– Man būs laiks pārdomām, mācīšos 9. klasē, būs jābeidz pamatskola. Paralēli jātrenējas un jāspēlē basketbols. Taču iespējas, ja tās tiek dotas, ir jāizmanto, bija vērtīgi, ka varēju piedalīties jauno talantu nometnē. Paldies ģimenei, kas mani atbalsta. Man vēl ir divas māsas un divi brāļi, es esmu vecākais. Līdz 3. klasei mācījos Kalsnavas pamatskolā. Atceros, ka sportu mums mācīja Helmuts Polis. Tālāk izglītību turpināju Madonas pilsētas vidusskolā, bet Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolā uzsāku trenēties no 6. klases. Sākumā spēlēju futbolu, bet, tā kā visi klasesbiedri nodarbojās ar basketbolu, mani arī iesaistīja, jo esmu augumā garš (1,94 m). Basketbolā trenējos pie trenera Agņa Beķera. Sporta skolā vasarā notiek nometnes. Pirmā nometne sakrita ar atrašanos Itālijā. Kādreiz labāk patika 3×3 basketbols, šogad vairāk gribas spēlēt klasisko basketbolu. Vasarā notiek daudz basketbola turnīru, kur piedalos kopā ar savu komandu, – piebilst Jānis.
Viņš stāsta, ka pagājušajā gadā iestājies jaunsardzē, jo uzskata, ka katram jaunietim tas ir pienākums.
– Mums ir jābūt sagatavotiem dažādām situācijām. Beidzamajā nometnē bija izdzīvošana mežā, kur palikām pa nakti, būvējām naktsmājas, vakariņas gatavojām uz ugunskura, izmantojot sausos kokus.

18.07.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px