XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ietvaros Mežaparka estrādē amatniecības un dizaina priekšmetus piedāvāja meistari no visas Latvijas.
Starp viņiem sastapu arī kādreizējos Madonas cilvēkus. Kā pastāstīja Ilona Drīliņa (attēlā), kopā ar vīru Ilmāru viņa dzīvo Jelgavā, pārstāv uzņēmumu "mil.design". Bez tam laikrakstā "Zemgales Ziņas" ik pa laikam parādās Ilonas raksti par kultūru.
– "Zemgales Ziņās" atspoguļoju to, kas notiek mākslas un kultūras pasaulē, – apstiprināja dizainere. – Rakstu par to, kas aktuāls Latvijā, Eiropā, arī pasaules atskaņas. Mans iepriekšējais raksts bija pārdomas par sarunu festivālu "Lampa", savukārt trešdienas avīzei rakstīšu par Dziesmu un deju svētkiem. Visu šo nedēļu mūsu uzņēmums darbojās Mežaparka estrādē – pašā Dziesmu svētku sirdī. Labi izjutām, kāds ir cilvēku noskaņojums, kā notiek mēģinājumi, kāda ir nokļūšana uz pasākumiem, kas cilvēkus aizkustina. Var teikt, ka pabijām Dziesmu un deju svētku kalna galā. Kā dizaineri ar savu uzņēmumu Dziesmu svētkos darbojāmies pirmo reizi. Šķiet, tā nebūs vienīgā pieredze, jo te jutāmies ļoti labi. Visam latviskajam Sidraba birzī notiekošais kļuva par galotni, tā bija mūsu tautas olimpiāde. Jauki cilvēki, brīnišķīgas attiecības, skaisti latviskais! Skaties, uz kuru pusi gribi, visi cilvēki Dziesmu svētkos ir tik skaisti! Enerģijas apmaiņa, brīnišķīgs kopābūšanas piedzīvojums, kas paliks atmiņā vēl ilgi.
12.07.2023.