Jūlija pirmā sestdiena, kas šogad iekrita 1. datumā, Madonas iedzīvotājiem un viesiem ir gaidīts laiks, jo šajā dienā pilsētu pierūcina lielāki un mazāki, cits par citu skaļāki moči. Ik gadu (un nu jau devīto reizi) motoklubs “Free Hawks MC” organizēja svētkus gan visiem motobraucējiem, gan iedzīvotājiem.
Šogad motoklubs atzīmēja jau 26. pastāvēšanas gadadienu. Šim notikumam par godu tiek turpināta jauka tradīcija – motociklu parādes brauciens pa pilsētas ielām, paraugdemonstrējumi un citas aktivitātes. Pasākums vienuviet pulcējis kuplu skaitu motobraucēju un skatītāju.
Kā pastāstīja Raivis Smirnovs, "Free Hawks MC" Madonas nodaļas vadītājs, parādes braucienā devās vairāk nekā 700 motociklu.
– "Free Hawks" saiets tiek rīkots ar domu, lai tie vienlaikus būtu svētki gan pašiem motobraucējiem, gan Madonas iedzīvotājiem un viesiem. Katru gadu cenšamies ieviest arī jaunas vēsmas, iekļaut kaut ko nebijušu. Tā kā šogad klubam netiek atzīmēta apaļa jubileja, organizējām dienas pasākumu. Šoreiz piedāvājām ielu cīņas, kas gan bija nedaudz citādākas kā ierasts, bet arī ļoti interesantas un jautras. Katrs pasākums tiek organizēts, lai tajā varētu iesaistīties un piedalīties arī apmeklētāji, – norādīja Raivis Smirnovs. – Šoreiz mūsu pasākumā piedalījās Jānis Rozītis ar STUNT SHOW. Viņš ir savas jomas profesionālis un māk aizraut skatītājus. Arī viņa dēls priecēja ar dažādiem trikiem.
Moču parāde madoniešiem ir ļoti gaidīts notikums. To parāda gan lielais dalībnieku un apmeklētāju skaits, gan jau laikus izrādītā interese, vai pasākums notiks.
– Interese patiešām ir liela un šķiet, ka ar katru gadu tā aug. Pirmo reizi moču parādi organizējām 2015. gadā. Pasākuma organizēšanā lielu atbalstu sniedz Madonas novada dome. Tāpat veiksmīga sadarbība ir ar Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Bez atbalsta būtu grūti, – uzsvēra "Free Hawks MC" Madonas nodaļas vadītājs. – Ir liels prieks, ka braucienā pievienojas ne tikai klubu biedri, bet visi, kam motocikli ir aicinājums. Patiesi, pēdējos gados interese par A kategorijas apliecības iegūšanu ir augusi.
Ne viens vien pasākuma apmeklētājs pauda, ka ir ļoti interesanti vērot ne tikai pašu braucienu, izjust moču radīto rūkoņu un dārdoņu, bet arī aplūkot dažādos motociklus. Dažādība patiešām bija, braucienā devās gan mopēdi, kvadricikli, motorolleri, gan nopietni moči. Tāpat varēja manīt arī kādu senāku spēkratu, piemēram, PSRS laiku motociklus.
"Free Hawks MC" kluba biedriem no Latvijas un Vācijas braucienā pa Madonas pilsētas ielām pievienojās tuvāki un tālāki draugi, kā arī vietējie motobraucēji entuziasti. Jau devīto reizi parādes braucienā devās arī Guntis Ķeveris, kas ir ne tikai moču entuziasts, bet arī "Free Hawks MC" biedrs.
– Moču saiets Madonā ir izveidojies gana plašs, un tas ir iecienīts ne vien pašu motociklistu, bet arī skatītāju vidū, tas patiesi ir atbalstīts. Interese par braucienu ir un var novērot, ka tā ir liela arī tiem motociklistiem, kuri nav nevienā klubā. Pats jau deviņus gadus esmu "Free Hawks MC" klubā un visus šos gadus arī piedalos braucienos. Jāsaka, ka pasākums ir izdevies un lielā cieņā. Viss lielā mērā atkarīgs no laikapstākļiem. Jo tie labāki, jo vairāk braucēju, bet arī šogad, lai gan no rīta lija lietus, tas nebija traucēklis, un parādes braucienā devās daudz moču, – pastāstīja Guntis Ķeveris. – Motociklu kustība visā Latvijā ir plaša, un arvien vairāk cilvēku vēlas pārsēsties arī uz močiem. Tāpat novērots, ka arī meitenes, sievietes izvēlas kārtot A kategorijas apliecību, un, manuprāt, tas ir tikai pozitīvi. Mocis ir cilvēka relakss. Es pats ar motociklu draudzējos vismaz gadus divdesmit piecus un varu teikt, ka brauciens ar to ir atpūta pēc smagas darba dienas. Tā ir iespēja izvēdināt galvu, pabūt ar sevi, savām domām, baudīt dabu. Lai gan saistībā ar darba pienākumiem ir maz laika izbraukt ar motociklu, bet katra reize ir ar baudu. Savulaik esmu braucis ar dažādu klašu motocikliem, katram no tiem ir savas īpašības, iezīmes, un tie ir piemēroti kādiem noteiktiem braukšanas apstākļiem. Piemēram, savulaik šosejas motociklu nomainīju pret daudz ērtāku braucamo, jo diemžēl mūsu ceļi tiem nav piemēroti. Esot uz šī moča, patiešām gribas braukt ātri, pat pārgalvīgi, tomēr ir jādomā ar galvu un nedrīkst aizmirst par drošību. Ir stereotips, ka motociklisti visi ir nenormāli lidotāji, bet man gribētos to lauzt. Piemēram, mūsu kluba komanda, braucot kolonnā, ir pārrunājusi, kā pareizi braukt, kādu ātrumu izvēlēties. Nav mums Vācijas ātrgaitas ceļu, lai pa tiem lidotu, tāpēc ir jābrauc lēni, izbaudot kopābūšanu, dabas skaistumu. Tieši dalība motoklubā arī man pašam ir devusi ieradumu cienīt citus satiksmes dalībniekus, braukt pareizi un droši. Motosaime ir ļoti draudzīga un pretimnākoša. Katrs, daloties ar savu pieredzi vai kļūdām, otram palīdz nepieļaut kļūdas.
Pasākums bija izdevies, par to liecināja arī apmeklētāju atsauksmes pēc tā. Guntis Ķeveris norādīja: – Motivācija rīkot un organizēt šāda veida pasākumu Madonā ir arī, pateicoties tieši iedzīvotājiem. Vispirms tie ir labie vārdi pēc pasākuma. Tāpat jau laikus cilvēki zvana un interesējas, vai pasākums notiks. Manuprāt, cilvēkam no malas ir ļoti interesanti paskatīties parādi, iesaistīties citās aktivitātēs. Moči ir dažnedažādi, apmeklētāju vēlme to visu pavērot ir gana liela, un tajā pašā laikā daudziem norises laikā rodas motivācija arī pašiem pamēģināt nokārtot atbilstošo kategoriju, iegādāties savu mocīti, lai sajustu un izbaudītu brīvību un gūtu patīkamas emocijas.
07.07.2023.