Pašā jūnija izskaņā, no 26. līdz 30. jūnijam, Ošupes pagasta teritorijā norisinājās bērnu un jauniešu piedzīvojumu nometne. Iepriekšējā gadā bērni un jaunieši piedzīvoja skaistu nometni “Tieši tā!”, bet šogad — “Kaut kā tā”.
Nometnē piedalījās 25 dalībnieki no visa Madonas novada; interesanti, ka vietas nometnē aizpildījās 2-3 stundu laikā pēc afišas parādīšanās sociālajos tīklos.
– Mazliet skumji, ka tik daudziem nācās dalību atteikt. Lai vai kā, pateicoties Madonas novada nometņu projektu konkursam un iegūtajam grantam, nometne bērniem bija bez maksas. Mums bija svarīgi iekļauties projekta piešķirtajos līdzekļos, lai līdzmaksājums nav šķērslis kādam apmeklēt nometni, – iezīmē Dace Kalniņa. – Bija gan jautri, gan grūti un interesanti. Sākām mūsu piedzīvojumu, dodoties kājām no Degumniekiem uz Lubāna ezeru. Ne visi ceļu pieveica, tie tomēr ir nedaudz vairāk kā 10 km. Ceļš mūs vienoja, un ejot jaunieši iepazina cits citu, atbalstīja un uzmundrināja. Nonākuši Lubāna mitrāja informācijas centrā, cepām desiņas, no pašu sarūpētiem makšķerkātiem gatavojām makšķeres. Pirms tam likās – lai jau bērni vēl to makšķeri paši uztaisa, diez vai kādu zivi noķers. Bet noķērām, pat vairākas!
Nakšņošana tik skaistā vietā pie Lubāna ezera jau vien ir piedzīvojums, par to nometnes vadītāja un dalībnieki teic paldies LMIC darbiniekiem, īpaši Irēnai Mālniecei.
– Otrajā dienā devāmies supot un laivot. Šis bija īsts izaicinājums nometnes skolotājiem, jo uzmanība un atbildība ļoti nopietna. Daži laivoja un supoja pirmo reizi mūžā. Sākumā bailīgi, nepārliecināti, bet vēlāk tīri ņipri. Vēl aktivitātes, uz ugunskura gatavots plovs, un tad devāmies uz Degumniekiem, kur Līdakkalnā, mežam pietuvinātos apstākļos, būvējām nometni. Bijām patiešām nogurdināti no ezera, karstā laika un nodarbībām, kad mūs pārsteidza lietus. Bet, par laimi, tas bija īss, vakarējām pie ugunskura un pat sarīkojām nelielu zaļumballi, – priecājas Dace.
Trešajā nometnes dienā dalībniekiem tika nodrošinātas atkal jaunas un aizraujošas aktivitātes.
– Šajā dienā mācījāmies par sociālo tīklu veidošanu, orientējāmies pa Degumniekiem. To gan spēku izsīkuma dēļ nevarējām veikt nakts režīmā, kā sākotnēji tika plānots. Trešajā nometnes dienā tapa interesanti reklāmas video. Dalībnieku idejas un izpildījums brīnišķīgs. Vakara noslēgumā zīmējām, gleznojām – katrs pēc savām iespējām. Trešajā naktī jau nakšņojām Degumnieku sporta zālē, kur pieejams īsts komforts, – atzīst Dace Kalniņa. – Ceturto dienu sākām skaisti, darinot lielformāta ziedus. Turpinājumā iegrimām teātra sporta aktivitātēs, dienas noslēgumā baudījām divas pašu režisētas un spēlētas izrādes. Savukārt piektajā, pēdējā, nometnes dienā viss noritēja mierīgi. Bija kopīgas sadarbības spēles ar psihologu un pašizzinoši testi. Noslēgumā – atvadas, un, vēlot burvīgu vasaru cits citam, devāmies mājās. Paldies mūsu superkomandai, jau otro gadu mums tas izdevās! Anda Kurmīte, Indira Baltā, Linda Kalniņa – bez jums nekur!
Tāpat paldies Ošupes pagasta pārvaldei par sapratni un palīdzēšanu, Degumnieku pamatskolas virtuves meitenēm – Skaidrītei un Daigai, sporta skolotājam Ričardam Strodam un Degumnieku pamatskolas direktorei Daigai Rubenei.
04.07.2023.