17. jūnijā notiks Cesvaines Bezvainīgās Jaunavas Marijas Sirds Romas katoļu baznīcas 10 gadu iesvētīšanas svinības. Svēto Misi pulksten 10 vadīs kardināls Jānis Pujats.
Draudzē svinības sāksies jau 15. jūnijā ar dievkalpojumu, kam sekos 40 stundu lūgšanas un adorācija, bet vakarā draudzē viesosies misionāru grupa no Dānijas. Notiks Dieva slavēšana, Vārda pasludināšana un liecības. 16. jūnija vakarā baznīcā pulcēsies Madonas, Gulbenes, Alūksnes, Rīgas draudžu priesteri, lai kopā ar draudzi svinētu svētku Misi.
Par draudzes un baznīcas tapšanu stāsta notikumu aculieciniece Marianna Tomiņa: – Vispirms jāpiemin, ka Tautas frontes paspārnē Cesvainē tika izveidota neliela interešu grupa (9 sievietes) žēlsirdības darbu veikšanai ar nolūku apmeklēt, iepriecināt, palīdzēt vietējiem invalīdiem, vientuļiem cilvēkiem, sveicot tos lielākajos Baznīcas svētkos.
Šai pašā 1987. gadā čaklā, reliģiozā Zenta Vizule sāka Cesvainē atjaunot katoļu draudzi. Mūsu pirmais prāvests bija priesteris Alberts Cimanovskis, starp citu, arī dedzīgs tautfrontietis. Dievkalpojumi notika vai nu privātmājās, vai arī dažu ie-stāžu telpās, visbiežāk Cesvaines pilī un internātskolā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.06.2007.
Publikāciju sagatavoja
draudzes prāvests
MĀRIS OZOLIŅŠ