Jau tradicionāli Madonā tiek rīkots pavasara Stādu tirgus, kā arī Madonas pilsētas svētku laikā — amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kas šogad, 3. jūnija sestdienā, bija izvietojies Skolas/Valmieras ielā — no kultūras nama līdz Saieta laukumam.
Varēja gan aplūkot piedāvāto preci, gan degustēt un iegādāties kādu gardumu vai dāvanu, kā arī novērtēt daudzas skaistas un praktiskas lietas. Arī dārzniekiem bija savs stūrītis dekoratīvajām, ziedošajām puķēm un stādiem.
Daudzos stendos – interesantas rotaslietas, koka ķeblīši, dēlīši, virtuves piederumi, rotaļlietas, adījumi, tautiskas lietas, keramika, sveces, arī metālkalumi, darbarīki, cepures… "Sunbeam cosmetics" daudziem deva pasmaržot zefīra dušas želeju, ko tā vien gribas apēst. Izrādās, produkts tapis kaimiņpilsētā Gulbenē.
Tieši no ražotāja varēja nopirkt arī lauku labumus – medu, kūpinājumus, gardo "Kaziņas Bonijas sieru", garšvielas, sīrupus, konfektes, cepumus un citu.
Kā pastāstīja Madonas novada centrālās administrācijas attīstības nodaļas vecākā speciāliste uzņēmējdarbības atbalsta jomā Monta Ananiča, uz Madonas pilsētas svētku tirdziņu bija pieteikušies ap 150 dalībnieku, bet dažādu iemeslu dēļ daudzi tirgotāji neieradās.
Tirdziņā dalībnieki lielākoties bija atbraukuši no Vidzemes, pārstāvot katru reģiona novadu, protams, arī no Rīgas un Pierīgas, tālākie braucēji šogad bija no Talsiem un Ventspils. No Madonas un Madonas novada šoreiz piedalījās 17 dalībnieki.
– Man viena no svētku aktivitātēm bija amatnieku un mājražotāju tirdziņa apmeklēšana. Vajadzēja iegādāties dāvanu māsīcai, kas beidzot no Amerikas brauc uz Latviju. Atradu koka karoti un tautisku sedziņu, – pastāstīja uzrunātā Maija.
– Madonas svētkiem iegādājos SIA "Lat Angus" produkciju, kā arī zemenes, kas, kaut importa, tā smaržoja, ka nevarēja paiet garām. Jā, vēl arī nopirku cepumus "Riekstiņi", – atklāja Agnese, sakot, ka paticis, ko citi spēj savām rokām paveikt, aplūkot ar acīm.
09.06.2023.