Svētdien, 4. jūnijā, visas dienas garumā Ogres novada Kultūras centrā notika pūtēju orķestru konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās Latvijas labākie pūtēju orķestri trīs dažādās grūtības pakāpēs.
Četrpadsmit labāko konkursantu vidū bija arī Madonas kultūras nama pūtēju orķestris Andreja Cepīša vadībā.
Konkursu vērtēja starptautiska žūrija: Peters Sāns/Peeter Saan (Igaunija), Daiņus Pavilonis/Dainius Pavilionis (Lietuva), Petri Komulainens/Petri Komulainen (Somija), Ēriks Ešenvalds, Mārtiņš Ozoliņš, Artis Sīmanis, Gatis Evelons.
Ar gandarījumu un neviltotu sajūsmu varam vēstīt, ka Lielo balvu, 3000 eiro naudas balvu, karoga naglu un "Rimi" labumu kasti saņēma Madonas kultūras nama pūtēju orķestris un tā vadītājs Andrejs Cepītis. Balvu ieguva arī Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (vadītājs Jānis Puriņš) un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (vadītājs Jānis Retenais).
Lielo balvu (attēlā) orķestriem pasniedza kultūras ministrs, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs Nauris Puntulis. Savukārt pirmās vietas ieguvēji saņēma balvu, karoga naglu un "Rimi" labumu kasti. Otrās un trešās vietas ieguvēji saņēma "Spilvas" un "Laimas" gardumu grozus.
Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Peters Sāns atzina, ka šis vienmēr ir ļoti augsta līmeņa konkurss: – Arī šodien varējām dzirdēt tiešām brīnišķīgu kolektīvu sniegumu. Uzskatu, ka pūtēju orķestri Latvijā ir spēcīgi, un tā tas ir jau vēsturiski.
– Personīgs paldies mūsu fantastiskajam, vajadzīgajos brīžos stingrajam un vienmēr iedvesmojošajam diriģentam Andrejam Cepītim un kolosālajam koncertmeistaram Robertam Gotlaufam! – rezultātu komentē Madonas pūtēju orķestra dalībnieki.
Īpašumā iegūtās Lielās balvas un karoga naglas dizainu radījuši Svētku identitātes autori Maija Rozenfelde un Nauris Jostsons, to realizējis metālmākslinieks Modris Svilāns. Balva veido divas perspektīvas: viena kā mūžīgā kustība, otra kā atskaites punkts – svētku 150. gadskārta. Balva darināta, izmantojot metālu un cēlkoku.
Mūsu orķestra, tāpat pārējo Latvijas labāko pūtēju orķestru sniegumu Dziesmu un deju svētku laikā varēsim izbaudīt vairākkārt: 5. jūlijā Andrejostā pūtēju orķestru lielkoncertā "Laiks iet pāri" un zaļumballē; 6. jūlijā pūtēju orķestru koncertos Rīgas dievnamos; 7. jūlijā Lielajā ģildē, kur skanēs visaugstāk novērtēto pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncerts "Partitūra svētkiem".
Jāpiebilst, ka šogad par pūtēju orķestru svētku virsdiriģentu pirmo reizi apstiprināts Madonas pūtēju orķestra mākslinieciskais vadītājs Andrejs Cepītis. Kā atzīst diriģents, tas neapšaubāmi ir visa kolektīva nopelns, jo kopš 2010. gada visos pūtēju orķestru konkursos Madonas orķestris ieguvis pirmās vietas, pie tam augstākās grūtības pakāpes grupā kopā ar galvaspilsētas orķestriem.
Novērtējam un lepojamies!
06.06.2023.