Pirms pieciem gadiem 1. jūnijā Madonā, Parka ielā 6, durvis vēra kopienas centrs “Baltā ūdensroze”.
Nodibinājuma „Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centrs" kopienas centrā „Baltā ūdensroze" šie gadi bijuši notikumiem piepildīti, attīstoties un pilnveidojoties, dodoties uz nospraustajiem mērķiem un izvirzot arvien jaunus.
Vadītāja Kristīna Gribonika teic, ka laiks paskrējis ātri un šķiet neticami, ka kopienas centrs pastāv jau piecus gadus.
– Liekas, ka nupat centrs tika atvērts, bet jau paskrējuši pieci gadi. Esmu šeit no pirmsākumiem, un tieši kopienas centrā sāku iepazīt sociālo sfēru, iepazinu reālo situāciju. Šis ir darbs, kur redzu cilvēku mīlestību, labsirdību, rūpes vienam par otru. Kad dzirdi pateicības vārdus, redzi uzlabojumus, pārmaiņas, saproti, ka tavs darbs nav veltīgs. Izjūta, ka tu esi vajadzīgs cilvēkam, ir neaprakstāma. Pasākums patiešām bija pozitīvām emocijām piepildīts, un par jaukiem priekšnesumiem rūpējās paši kopienas centra apmeklētāji. Šajā dienā vēlējāmies radīt svētkus sev un ikvienam, kas pie mums ieradās ciemos. Mums patiesi izdevās radīt prieku un skaistas atmiņas, – prieku pauž Kristīna Gribonika. – Vislielākais gandarījums ir par paveikto mūsu novada cilvēku, kopienas centra apmeklētāju labā. Pa šiem gadiem kopā esam auguši, un nu dienas aprūpes centrā mums ir divdesmit klientu, kas ik dienu nāk pie mums kā uz mājām. Šiem klientiem ik dienu tiek piedāvātas dažādas nodarbības, dodamies pie sadarbības partneriem, organizējam pasākumus, rūpējoties par klientu izaugsmi un attīstību, sniedzot iespēju iziet no mājas, būt kopā ar citiem, socializēties. Kas notiktu ar šiem cilvēkiem, ja nebūtu šādas vietas.
Labs rezultāts ir sasniedzams, pateicoties veiksmīgai sadarbībai un atbalstam. Lielu paldies vēlos teikt Madonas novada pašvaldībai, domes deputātiem, ka tika izveidots šāds sociālais pakalpojums, Sociālajam dienestam, Ilzei Fārnestei, Ilzei Kančai un visiem mūsu atbalstītājiem. Ir prieks, ka sabiedrība novērtē mūsu veikumu, ka redz, cik ļoti šādi pakalpojumi ir nepieciešami mūsu līdzcilvēkiem. Ir patīkami apzināties, ka darbs nav veltīgs un tas sniedz pozitīvu rezultātu. Ar savu darbu jebkuram mūsu klientam varam dot patīkamu, jauku, svētkiem bagātu ikdienu, palīdzēt un – galvenais – neļaujam justies vientuļam, ieslīgt depresijā, krist izmisumā.
Katru dienu kopienas centrā un dienas aprūpes centrā norisinās dažādas aktivitātes, tāpat tiek plānotas arvien jaunas.
– Ik dienu darbojamies, sadarbojamies gan ar biedrībām, gan novada pašvaldības iestādēm. Gatavojoties pilsētas svētkiem, dienas aprūpes centra jaunieši turpināja tradīciju un piektdien Parka kalnā veidoja ziedu paklāju jeb sveicienu pilsētai. Tā ir mūsu pateicība pilsētai, mūsu atbalstītājiem. Vienlaicīgi tas viss ir izzinošs process – jauniešiem gatavojoties, vācot materiālus, līdzdarbojoties, bet pēc tam veikumu atrādot ģimenes locekļiem un pilsētas viesiem un iedzīvotājiem, – stāsta Kristīna. – Tuvākajā laikā visi, arī filiāles Lubānā un Jaunkalsnavā, dosimies uz Kalsnavas arborētumu, kur visa mēneša garumā norisinās peoniju svētki. Regulāri piedalāmies arī dažādos projektos, kur gūstam arī atbalstu. Viens no projektiem tiks realizēts jau pavisam drīz, un gan Madonā, gan Lubānas filiālē "Eglāji" būs stelles. Viss ir atkarīgs no mums pašiem, cik esam aktīvi un vēlamies iesaistīties. Pateicoties projektiem, kopienas centrs ir audzis. Tā ir izaugsme arī mums, darbiniekiem, un tiecamies sasniegt arvien jaunus mērķus.
06.06.2023.