Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Slimnīcā iesvētī ekumenisko lūgšanu kapelu

VIESTURS RIKVEILIS

Autors • 29.05.2023.

Slimnīcā iesvētī ekumenisko lūgšanu kapelu
Burtu lielums

18. maijā, Debesbraukšanas dienā, Madonas slimnīcā tika iesvētīta ekumeniskā lūgšanu kapela.

Daudzi vēl atceras, ka šāda kapela reiz atradās slimnīcas pagrabstāvā, blakus rentgena kabinetiem, un tajā regulāri notika svētbrīži. Diemžēl, mainoties priesteriem un mācītājiem, un jo īpaši pēdējos pandēmijas ierobežojumu gados, garīgā dzīve tajā bija apstājusies.
Pašreizējā slimnīcas valdes priekšsēdētāja Dr. Līga Šerna nāca ar iniciatīvu kapelu iekārtot no jauna, šoreiz gaišākā, arī pieejamākā vietā – ēkas otrajā stāvā blakus analīžu laboratorijām. Uz to atsaucās gan katoļu, gan luterāņu garīdznieki, telpa tika izremontēta, un, klātesot slimnīcas valdes priekšsēdētājai un draudžu pārstāvjiem Lidijai Akmentiņai, Emīlijai Lietavietei, Edgaram Veipam un Ivaram Dzenim, to pagājušajā ceturtdienā iesvētīja katoļu priesteris Māris Ozoliņš un luterāņu mācītāji Valdis Strazdiņš un Viesturs Rikveilis.
Svētbrīža ievadā izskanēja lasījums no 2. Ķēniņu grāmatas 20,5: "Es dzirdēju tavu lūgšanu un redzēju tavas asaras, redzi – Es tevi dziedināšu."
Pārējie lasījumi bija par Salamana tempļa iesvētīšanu (1. Ķēniņu 8) un par to, ka Dievs mājos cilvēku vidū un visu radīs no jauna (Atkl. 21,1-5).
Uz jautājumu par kapelas mērķi Līga Šerna atbildēja: "Esmu gandarīta, ka pēc lielāka pārtraukuma slimnīcā atkal ir vieta, kurā ikviens – gan pacienti un viņu tuvinieki, gan slimnīcas darbinieki – var netraucēti pabūt klusumā, lūgšanās un smelties spēku, saņemt atbalstu neatkarīgi no piederības kādai konfesijai. Kapela atrodas otrajā stāvā, un tā būs atvērta un pieejama katru dienu jebkurā diennakts stundā."
Dievkalpojumi slimnīcas kapelā paredzēti piektdienās pulksten 16, tos sākumā vadīs luterāņu mācītāji, bet, sākot ar jūnija vidu, tie būs pamīšus katoliski un luteriski. Kapelā būs pieejama arī reliģiska literatūra, pirmkārt jau Bībele, bet arī attiecīgās nedēļas lasījumi, lūgšanas un pārdomas. Nākotnē dievkalpojumi varētu tikt translēti un tos varētu redzēt un dzirdēt arī ārstniecības iestādes nodaļās. Bez tam kapelā varēs atstāt aizlūgumu lapiņas. Par izteiktajiem, uzrakstītajiem lūgumiem garīdznieki attiecīgi aizlūgtu gan kapelas, gan baznīcu dievkalpojumos.
Lai Dievs svētī katru kapelas apmeklētāju, dziedina slimos, stiprina un uzmundrina veselos, dod mums visiem Svētā Gara pieskārienu!

30.05.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px