Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Pulkā eimu, pulkā teku” Cesvainē pulcē bērnus un jauniešus

INESE ELSIŅA

Autors • 22.05.2023.

“Pulkā eimu, pulkā teku” Cesvainē pulcē bērnus un jauniešus
Burtu lielums

Aizvadītajās brīvdienās ar prieka emociju pārpilnību Cesvainē noslēdzās bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku 2023”.

Nacionālajā sarīkojumā satikās bērnu un jauniešu folkloras kopas no visas Latvijas, Cesvainē ieradās kopumā 1200 dalībnieku. Starp visiem bija arī mūsu novada pārstāvji: Cesvaines vidusskolas folkloras kopa "Urdaviņa", kolektīva vadītāja Baiba Putniņa; Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolas folk-loras kopa „Driksnēni", vadītāja Aldona Gudrīte; un Ērgļu vidusskolas folkloras kopa "Puzuriņi", kolektīva vadītāja Vineta Dāve.
Gājiens, interaktīvas darbnīcas, muzicēšana, rotaļas, spēles, dejas, koncerti, priekšnesumi pie Cesvaines pils un pilī, pils parkā, kultūras namā un ābeļdārzā – ikvienam bija ko darīt līdz spēku pagurumam.
Lai varētu uzstāties festivāla "Pulkā eimu, pulkā teku" programmā, folkloras kopas visā Latvijā piedalījās reģionālajās skatēs. "Driksnēni" devās uz Ranku, kur ieguva I pakāpes diplomu.
– Šogad mums bija ļoti ražens gads, – komentēja folkloras kopas vadītāja Aldona Gudrīte. – Vispirms jau piedalījāmies Stāstnieku konkursā, kur Undīne Holujova ieguva I pakāpi un Dižās stāstnieces titulu, bet Marta Barbane – II pakāpi. Undīne tika uzaicināta novadīt festivāla "Pulkā eimu, pulkā teku" laureātu koncertu Cesvaines pils Ziemeļu terasē. Bez tam mūsu folkloras kopa piedalījās dziesmu konkursā, kur Ernests Jonāns un Samanta Sekste ieguva I pakāpi. Tāpat danču konkursā Rīgā kolektīvs ieguva I pakāpi.
Jautāta par pieredzi festivālā "Pulkā eimu, pulkā teku 2023", vadītāja izteica gandarījumu par profesionāli noorganizētiem svētkiem: – Tie patiešām bija emocijām pārbagāti svētki, par ko paldies rīkotājiem! Vispirms devāmies izzinošā takā ar aizraujošiem uzdevumiem, piedalījāmies svētku atklāšanā, laureātu koncertā, protams, dančos. Pēc tam sekoja vakara daļa ar izdarībām, gulēšanu, krākšanu, bet otrā dienā devāmies skaistā gājienā, piedalījāmies koncertā ar kolektīva sagatavoto rotaļu un deju programmu, noslēgumā visi dzīvojām līdzi grupas "Auļi" priekšnesumiem, kurus klausījāmies, fanojām, dzīvojām līdzi. Nākamajā gadā festivāls notiks Jēkabpilī, un tas jau būs Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas "Pulkā eimu, pulkā teku" 40. sarīkojums.

23.05.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px