Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Darīt to, kas no sirds patīk

ZANE BIKOVSKA

Autors • 18.05.2023.

Darīt to, kas no sirds patīk
Burtu lielums

Cilvēka dabā ir baidīties pateikt „jā” kam jaunam. Viss nezināmais rada nedrošību un bažas, neziņu par to, kā un vai iecerētais izdosies. Madonietes ELIZABETES PAURAS stāsts ir kārtējais pierādījums tam, ka nevajag bīties, bet gan droši doties pretī izaicinājumiem. Gadiem ilgi treniņi biatlonā, studiju uzsākšana pasākumu producēšanas jomā un aktīvs darbs studējošo pašpārvaldē Elizabetei ne tikai devis iespēju sevi pierādīt, bet arī ļāvis smelties jaunas zināšanas un krāt pieredzi.

– Ko tu par sevi vēlētos pastāstīt cilvēkiem, kuriem tavs vārds ir svešs?


– Draugi un paziņas mani atcerēsies no skolas gadiem gan Madonas pilsētas vidusskolā, gan Madonas Valsts ģimnāzijā. Protams, lielu dzīves daļu pavadīju, trenējoties biatlonā sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils". Šobrīd studēju Biznesa augstskolā „Turība" pasākumu producēšanu un aktīvi iesaistos dažādos ārpusskolas projektos.


– Ko tev nozīmē dzimtā pilsēta un kādus nozīmīgus notikumus šeit esi piedzīvojusi?


– Madona ir pilsēta, kas vienmēr būs tuva sirdij, tur es uzaugu, uzsāku un noslēdzu savas skolas gaitas. Šobrīd ļoti reti sanāk atrasties Madonā, jo lielāko daļu laika pavadu Rīgā, studējot, strādājot un piedaloties dažādos projektos. Ļoti pietrūkst Madonas zaļās vides, kā arī cilvēku apkārt, nekur citur neesmu atradusi tādu klusumu un mieru. Tā visa noteikti ļoti trūkst saspringtajā ikdienas dzīvē. Katru gadu gaidītākais notikums ir Madonas pilsētas svētki, jo tas ir laiks, kad pilsētā ir vislielākā rosība un ir iespēja pilsētu iepazīt katru reizi vēl vairāk.


– Augstāko izglītību esi izvēlējusies iegūt Biznesa augstskolā „Turība". Ko tieši studē un kāpēc tāda izvēle?


– Biznesa augstskolā „Turība" uzsāku savas studijas Pasākumu producēšanas un vadības programmā 2020. gadā. Iepriekš nebija sanācis organizēt pasākumus, neskaitot draugu ballītes vai piedaloties kā brīvprātīgajam dažādos sporta pasākumos. Man vienmēr ir paticis plānot un „salikt visu pa plauktiņiem". Tāpēc, kad meklēju studiju iespējas, šī programma bija tā, kas mani piesaistīja visvairāk. Tā deva iespēju iepazīt sevi no jauna un meklēt savas stiprās puses ārpus jau tik ierastās sporta ikdienas. Studējot esmu sapratusi, ka tas ir īstais brīdis pamēģināt kaut ko jaunu pat tad, ja nezini, vai tas būs īstais dzīves aicinājums. Vēlos teikt lielu paldies maniem vecākiem par iespēju un uzticēšanos mēģināt kaut ko jaunu arī, ja, iesniedzot dokumentus izvēlētajā augstskolā, es īsti nemācēju paskaidrot, kas ir producēšana un ko es tālāk dzīvē darīšu ar šo.


– Tu esi ļoti aktīva studente – 2022. gadā saņēmi studējošo pašpārvaldes Goda biedra titulu un biji arī kultūras un sporta daļas vadītāja, bet šogad tiki ievēlēta par viceprezidenti.


– Sākumā, uzsākot studijas, ļoti šaubījos par izvēli iesaistīties ārpus studiju aktivitātes pašpārvaldē, jo skolas gados prioritāte bija treniņi un atpūta pēc tiem. Pēc pirmā integrācijas pasākuma „Iesoļo TURĪBĀ" izlēmu spert pirmos soļus, izkāpt no komforta zonas, jo, kad uzsāku studijas, trenēties neturpināju un bija jāatrod jauna aizraušanās. Tagad, pēc aktīviem trim gadiem pašpārvaldē, esmu sapratusi, ka tā bija mana labākā izvēle, jo, kā mums pašiem patīk teikt, tā ir iespēja iegūt draugus, pieredzi un kontaktus, kas noderēs visās dzīves jomās. Biznesa augstskolas „Turība" studējošo pašpārvaldei ir skaista tradīcija – katru gadu pēc ievēlētās valdes termiņa beigām tiek rīkota Goda balvas svinīgā pasniegšanas ceremonija, kur ir iespēja atskatīties uz paveikto un pateikties tiem, kuri aizvadītajā gadā snieguši savu ieguldījumu, lai uzlabotu studējošo pašpārvaldes darbību un bagātinātu studentu dzīvi „Turībā".
Man ir bijis tas gods jau pirmajā gadā saņemt apbalvojumu „Gada vietnieks" par aktīvu dalību kultūras un sporta daļā, tas bija arī mans lielākais iedrošinājums kāpt augstāk un doties uz valdes vēlēšanām, lai turpinātu pārstāvēt šo daļu nu jau kā vadītājai. Gads bija sarežģīts, jo pirmo reizi pēc „Covid-19" ierobežojumiem atkal varēja notikt pasākumi, kurus man diemžēl neizdevās apmeklēt pat kā studentam. Pēc sava pirmā gada valdē saņēmu apbalvojumu „Gada valdes loceklis", kā arī balvu „Gada projekts" par Ziemassvētku balles pasākumu, kas noteikti bija milzīgs izaicinājums – organizēt pasākumu visiem „Turības" studentiem, kamēr es pati vēl tikai mācos.
Izlēmu neapstāties pie iesāktā un turpināt savas gaitas pašpārvaldē, jo, studējot pasākumu producēšanu, man tā ir lieliska iespēja organizēt dažāda mēroga pasākumus un gūt ne tikai teorētisko, bet nu jau arī praktisko pieredzi. Šobrīd jau otro gadu esmu valdes sastāvā, nu jau kā viceprezidente, tagad valdes locekļi un viņu saliedētība ir manā pārvaldībā.


– Tavā uzraudzībā tiks organizēts pasākums „Iesoļo TURĪBĀ". Pastāsti, kas notiek šī pasākuma ietvaros, un kāds ir tā mērķis?


– Lai studiju gaitu uzsākšanu padarītu vieglāku, Biznesa augstskolas „Turība" studējošo pašpārvalde tradicionāli organizē pirmkursnieku pasākumu „Iesoļo TURĪBĀ". Es zinu, ka uzsākt studijas ir nedaudz biedējoši, jo tas ir jauns sākums ikviena jaunieša dzīvē. Šis pasākums ļauj izkāpt no komforta zonas, izjust vēl nepieredzētas emocijas un iegūt jaunu pieredzi un draugus, ar kuriem kopīgi doties studiju gaitās. Pasākuma laikā jaunajiem studentiem ir iespēja ne tikai iepazīt savus topošos studiju biedrus, bet arī uzzināt interesējošo informāciju par augstskolu un mācību procesu. Tāpat studentiem tiek dota iespēja iepazīties ar studējošo pašpārvaldes darbību, klausīties interesantos un pieredzes bagātos cilvēkos, piedalīties dažādās aktivitātēs un kārtīgi atpūsties, kā arī tikt motivētiem pirms jaunā mācību gada sākuma.
Man spilgti ir palicis atmiņā mans „Iesoļo" – tā patiešām bija interesanta pieredze, un jau pirmajā dienā, ienākot augstskolas telpās, es jutos drošāk, jo pasākumā iepazinu draugus, ar kuriem joprojām uzturu kontaktu. Iesaku ikvienam jaunietim, kurš šogad plāno uzsākt studijas, izmantot šo iespēju neatkarīgi no izvēlētās augstskolas. Meklējiet iespējas un nebaidieties no jauniem izaicinājumiem, jo tas ir īstais brīdis, kad izrauties no saviem rāmjiem un uzsākt jaunu dzīves posmu ar plašāku redzesloku!


– Darbs studējošo pašpārvaldē nav vienīgais, kam velti savu laiku. Par nesavtīgu palīdzību līdzcilvēkiem tu esi saņēmusi stipendiju.


– „Turības" Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs pasniedz stipendiju cilvēkam, kurš sniedzis nesavtīgu atbalstu līdzcilvēkiem, veicinot sabiedrības empātiju un spēju ievērot un novērtēt citu veikumu. Šogad man bija patiess gods saņemt šo stipendiju, jo pati nebiju aizdomājusies, ka mans ieguldītais darbs būtu īpaši izceļams. Ikdienā man ir veicies darīt to, kas pašai ļoti patīk un papildina mani kā personību.


– Ilgu laiku tava sirds piederēja biatlonam. Vai arī tagad izdodas atvēlēt laiku šim hobijam?


– Sports noteikti ieņēma lielu lomu manā dzīvē jau no pirmās klases līdz pat skolas beigšanai. Gandrīz katra diena tika pavadīta trenējoties biatlonā. Man ļoti patika tā vide un atmosfēra, ko gan treneri, gan treniņu biedri radīja šo gadu laikā, vienmēr bija interesanti apgūt kaut ko jaunu un izzināt savus limitus. Šis dzīves posms nu ir noslēdzies, bet tas ir veidojis manu personību, treniņi un sacensības ļoti disciplinēja, kas arī šobrīd ļauj uzņemties vairāk un nepadoties pie pirmajām grūtībām. Ziemā biežāk sanāk atgriezties „Smeceres silā", bet nu jau tiesneša lomā, kas arī ir interesanta pieredze – vērojot sportistus, jau zinot, kā ir būt viņu vietā.


– Vai ir sanācis padomāt par nākotnes plāniem, sapņiem un mērķiem, kurus vēlies sasniegt?


– Šobrīd manā dzīvē viss strauji plūst un mainās, mēģinu visām iespējām teikt „jā", jo saprotu, ka, noslēdzot studijas, man vairs nebūs tik daudz brīvā laika iesaistīties visdažādākajos projektos. Šogad man bija tā iespēja būt komandā, rīkojot Baltijā lielāko drošības konferenci. Ļoti ceru, ka nākotnē mans vārds izskanēs vēl kādā šāda mēroga pasākumā. Pēc rakstura neesmu liela sapņotāja – man vairāk patīk domāt reāli un ļauties jaunām iespējām, kas rodas laika gaitā. Savu nākotni redzu ar cilvēkiem, ar kuriem kopā varu sasniegt lielus mērķus un kuriem manas zināšanas un pieredze var palīdzēt pašiem virzīties uz priekšu. Protams, galvenais – darīt to, kas no sirds patīk.

19.05.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px