Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pasaulē nācis šogad 100. bērniņš Madonas slimnīcā

BAIBA MIGLONE

Autors • 11.05.2023.

Pasaulē nācis šogad 100. bērniņš Madonas slimnīcā
Burtu lielums

Enija Madonas slimnīcā kā šā gada simtais bērniņš pasaulē nāca 6. maijā — teju nedēļu pirms Mātes dienas, kuru svinam maija otrajā nedēļā. Šogad tā iekrīt šosvētdien, 13. maijā.

Jau 8. maijā mazulīte kopā ar priecīgajiem vecākiem Viktoriju Jaudzemi un Sandi Ostrovu devās mājup uz Gulbeni, kur viņu gaidīja piecgadīgais brālis Endijs un kuplā radu saime, bet pirms došanās ceļā viņu slimnīcas vārdā sveica valdes priekšsēdētāja Līga Šerna, dāvinot ziedus un pirmo grāmatiņu kā piemiņu no slimnīcas. Vecākiem viņa vēlēja labu veselību un sirdsgudrību: – Lai pietiek spēka izlolot mazo princesīti! Un ceru, ka nākotnē, ja pasaulē sadomās nākt vēl kāds bērniņš, jūs arī izvēlēsities Madonas slimnīcu.
Izrādās, ka pirms 25 gadiem arī māmiņa Viktorija, tāpat kā viņas dēliņš Endijs, pasauli ieraudzījusi tieši Madonas slimnīcā. Zīmīgi, ka gan dēliņu, gan meitiņu saņēmusi vecmāte Līga Ķuze, kas Madonas slimnīcā strādā jau 12 gadu un arī ir gulbeniete: – Jauka māmiņa, tētis Sandis, tāpat kā pirms pieciem gadiem, sagaidot dēliņu, arī piedalījās dzemdībās. Meitiņa atskrēja ātri – māmiņa pie mums ieradās no rīta, bet mazulīte bija klāt jau pulksten 11.40. Meitenīte ir 56 centimetrus gara un īsta brašule – 4110 gramu smaga.
– Jā, Madonas slimnīcu izvēlējāmies apzināti. Es, starp citu, vēl joprojām esmu deklarēta Madonā. Šeit ir ļoti jaukas vecmātes, jūtos ļoti labi. Meitiņa piedzima skaistā laikā, kad viss dabā sāk ziedēt un smaržot, dēliņš arī dzima jaukā laikā – vasaras pilnbriedā – jūlijā.
Kad jautāju, kāds būtu Viktorijas, kas pati nāk no piecu bērnu ģimenes un pirms bērniņa nākšanas pasaulē strādājusi dārziņā, novēlējums citām māmiņām svētkos, viņa teic, ka pirmajā vietā, protams, ir veselība, arī izturība, kas vienlīdz nepieciešama gan savu vienīgo lolojumu lolojot, gan kuplu ģimenīti audzinot: – Bet gribētos, protams, lai vairāk būtu kuplāku ģimeņu!
Viņai piekrīt arī slimnīcas vadītāja Līga Šerna, jo pēdējā laika statistika liecina, ka dzimstība Latvijā ļoti krītas: – Arī dzemdību nodaļu lielie flagmaņi šobrīd nevar lepoties ar spīdošiem rezultātiem. Pirms divām nedēļām, piemēram, dzirdēju, ka simtais bērniņš piedzimis Kuldīgā. Tā ka par to, kā veicināt atbalstu jaunajām ģimenēm, ir jādomā.
Madonas slimnīcā līdz vakarrītam bija piedzimuši 106 bērniņi.

12.05.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px