Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Strīds par būvgružu aizvākšanu joprojām nav atrisināts

ZANE BIKOVSKA

Autors • 08.05.2023.

Strīds par būvgružu aizvākšanu joprojām nav atrisināts
Burtu lielums

Pagājušā gada 6. septembra laikraksta „Stars” numurā tika publicēts materiāls, kurā kāds mūsu lasītājs pauda sašutumu par to, kāda nekārtība paveras to cilvēku skatam, kuri ierodas Madonā ar vilcienu. Blakus trepēm, kas ved lejup uz staciju, atrodas nepievilcīga, pat atbaidoša atkritumu kaudze, kas nebūt nerada to pozitīvāko iespaidu un sajūtas.

Griežoties pie Madonas pilsētas pārvaldnieka Gunta Ķevera un izklāstot šo problēmu, tika norādīts – teritorijas īpašniekiem ir noteikts konkrēts termiņš sava īpašuma sakārtošanai. Kopš tā laika pagājuši astoņi mēneši, taču situācija joprojām nav mainījusies. Kā uz priekšu virzās dzelzceļa stacijas sakopšanas darbi, lūdzu pastāstīt Gunti Ķeveri.
– Pagājušajā gadā kārtībnieki tikās ar zemes īpašniekiem un centās šo situāciju risināt. Tobrīd vēl nebija pašvaldības policijas, kas varētu personas sodīt par šāda veida nekārtībām. Nupat ir izveidota pašvaldības policijas struktūra, kas gana operatīvi un ātri varēs reaģēt uz šādām un līdzīgām situācijām. Esmu personīgi ticies ar vienu no zemes īpašniekiem un pārrunājis, kas būtu veicams no pašvaldības puses, lai stacijas daļu padarītu skatam pievilcīgāku. Uz perona varētu tikt izveidoti apstādījumi ar ziediem, tāpat novietoti soliņi, lai cilvēkiem, gaidot vilcienu, būtu kur apsēsties vai tiem, kuri tikko no vilciena izkāpuši, būtu kur pasēdēt, gaidot nākamo transportu, piemēram, autobusu vai taksometru. Neglītā siena, kas atrodas pretī stacijai, kāpjot lejā pa trepēm, varētu iegūt jaunu veidolu – ir ideja pie tās pieskrūvēt plakātu „Mana Madona", kas būtu arī laba reklāma mūsu pašvaldībai. Īpašnieks ir arī ieplānojis, ka trepes, kas šobrīd atrodas starp „Konzumu" un „Drogām" un ved lejā uz dzelzceļu, varētu tikt demontētas. Līdz ar to cilvēkiem būtu jānokļūst pilsētā, dodoties garām Šķeltajam akmenim, – situāciju skaidro Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Jau pavisam drīz noslēgsies pavasara darbi pilsētā, un tad pie jauniem puķu apstādījumiem un soliņiem tiks arī dzelzceļa stacija. Pašvaldības policija sekos līdzi tam, lai gadu garumā krātie būvgruži tiktu aizvākti, un tiek rosināts zemes īpašniekiem padomāt arī par atkritumu konteineru ierobežošanu slēgtos nožogojumos, kā tas ir citviet pilsētā. Taču, tā kā šie konteineri netiek izmantoti pašvaldības vajadzībām, tā nevar veikt konteineru iežogošanu, un arī par to jāpanāk vienošanās ar īpašniekiem.
– Sākumā daudziem nepatika šī konteineru ierobežošana, cilvēki sūkstījās, ka šādi būri tika izveidoti. Taču tas patiesībā ir ļoti labi – nekur pilsētā vairs nevalda nekārtība, viss ir kļuvis daudz tīrāks. Un tas pilsētvidē ir ļoti būtiski! Nav patīkams skats, kad, izkāpjot no vilciena, acīm paveras konteineru rinda. Ļoti žēl, ka nepastāvēja noteikums, ka stacijas īpašniekam ir jārūpējas par tās kārtību. Pašreizējais stacijas izskats nudien ir dramatisks! Situācija arī ir diezgan divdomīga, jo īpašniekam, kuram pieder pati ēka, zeme nepieder. Tā ir piekritīga „Latvijas dzelzceļam". Šī iestāde savukārt pasaka, ka neko rekonstruēt un darīt negrasās. Perons kā inženierbūve, kā asfaltēts laukums man nesaprotamā veidā ir palicis piekritīgs pašvaldībai. Protams, ir jāpanāk trīspusēja vienošanās, kur iesaistīta ir gan pašvaldība, gan „Latvijas dzelzceļš", gan īpašnieki. Pašvaldībai ar uzņēmējiem ir jānāk kopā, kopīgu diskusiju rezultātā jāvienojas par tālāko rīcību un jāizvēlas pieņemt kādu tehnisku risinājumu, kā dzelzceļa staciju padarīt izskatīgu. Kā jau minēju, esmu runājis ar īpašnieku, kas ir gatavs vienoties par stacijas daļas sakopšanu, – saka Guntis Ķeveris.
Tam, vai īpašnieki turēs doto vārdu un aizvāks sev piederošos gružus, sekos līdzi pašvaldības policija. Gadījumā, ja tas netiks izdarīts, pašvaldībai ir tiesības ņemt ārpakalpojumu no „Madonas namsaimnieka", kas savukārt pēc tam piestādītu rēķinu īpašniekiem par atkritumu aizvākšanu.
Viņš uzsver – ļoti žēl, ka „Latvijas dzelzceļš" no savas puses nevēlas veikt neko stacijas labiekārtošanā. Vilcienu pasažieri tomēr maksā par biļeti, izmanto uzņēmuma sniegtos pakalpojumus. Ja autobusu pasažieru pārvadātāju uzņēmumi sakopj un uztur pieturvietas, arī šim uzņēmumam būtu jāizdara elementārais no savas puses, sakopjot savu īpašumu.

AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva

09.05.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px